Skuteczne sposoby walki z uporczywym cellulitem i mało jędrną skórą.

Regularne ćwiczenia, zdrowa dieta, duże ilości wypijanej wody i masaże zwykle są skuteczne w walce z cellulitem. Jednak czasem problem z pomarańczową skórką jest dużo bardziej uporczywy i tradycyjne metody nie przynoszą oczekiwanych skutków. Co jeszcze można zrobić, by zwalczyć cellulit?

Borowina, kofeina i masaże limfatyczne skuteczne w walce z cellulitem.

Trzeba mieć na uwadze, że walka z cellulitem to złożony proces, dlatego nie wolno się poddawać i rezygnować ze zdrowej diety i ćwiczeń. W zaciszu domowym można wykonywać różne zabiegi kosmetyczne, które są skuteczne przy regularnym stosowaniu. Warto wykonywać masaż limfatyczny przy użyciu szorstkiej gąbki, rękawicy lub ostrej szczotki. Ważna jest metoda wykonania takiego masażu- należy zacząć od kostek, przesuwając w górę nóg, pośladków, brzucha, aż do serca. Taki masaż pobudzi krążenie oraz przemianę materii i trzeba go wykonywać przez około 20 minut po kąpieli.
W walce z cellulitem pomocna będzie borowina, a dokładniej kąpiele borowinowe, które można przygotowywać w zaciszu domowym. W uzdrowiskach kąpiele borowinowe to mieszanina około 150 kg borowiny z wodą- powstaje tzw. papka borowinowa, która jest gęsta i gorąca. Dzięki takiej kąpieli przemiana materii jest pobudzana do działania. W zaciszu domowym można wykorzystać pastę borowinową lub emulsję do kąpieli, by przygotować kąpiel borowinową. Dostępne są również żele do masażu z borowiną. Borowina bardzo dobrze wpływa na skórę- ujędrnia ją, wygładza i uelastycznia, zatem pomaga pozbyć się cellulitu.
Kofeina nie tylko dodaje energii i pobudza organizm do działania- ma również dobroczynny wpływ na skórę. Ma właściwości wyszczuplające i ujędrniające, a w połączeniu z cynamonem działa rozgrzewająco na ciało. Aby przygotować peeling z fusów kawy, trzeba zmieszać ziarna zmielonej kawy, cukier, olejek cynamonowy oraz żel pod prysznic. Warto wykonywać taki peeling dwa razy w tygodniu, a skóra stanie się bardziej napięta i ujędrniona już po miesiącu stosowania.

Masaż bańką chińską popularny w walce z cellulitem.

Bańki chińskie są gumowe, mają różne wielkości i służą do zasysania ich na skórze oraz przesuwania w górę i w dół. Taki masaż powoduje rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej, przez co skóra jest wygładzona i jędrniejsza. Masaże bańką chińską powinny być wykonywane 3 razy w tygodniu przez kilka miesięcy, a pierwsze efekty będą widoczne już po miesiącu. Do zabiegów potrzebna jest oliwka oraz zestaw baniek chińskich, które można kupić w aptece.

Gdy domowe sposoby zawodzą, z pomocą wychodzi endermologia.

Endermologia to mechaniczny masaż podciśnieniowy powodujący uaktywnienie metabolizmu tkanki tłuszczowej oraz stymulowanie produkcji kolagenu. Efektem wykonywania zabiegów endermologii jest likwidacja cellulitu, modelowanie sylwetki, poprawa konturu twarzy. Jest to skuteczny sposób zwalczania pomarańczowej skórki, jeśli pozostałe metody zawodzą. Jednak w dalszym ciągu trzeba utrzymywać zdrową dietę, ćwiczenia oraz pielęgnację skóry.