Jakie właściwości ma olej ze słodkich migdałów?

Jak stosować olej ze słodkich migdałów?

Olej ze słodkich migdałów to niezwykle uniwersalny produkt – sprawdza się on do pielęgnacji niemalże każdego rodzaju skóry, bez względu na wiek. Stosować można go także na włosy oraz paznokcie.

Jakie właściwości ma olej ze słodkich migdałów?

Właściwości oleju ze słodkich migdałów

Olej migdałowy może być pozyskiwany zarówno z gorzkich, jak i słodkich migdałów. Pierwszy z nich zawiera w swoim składzie glikozyd cyjanogenny, który może być toksyczny dla naszego organizmu. W wyniku destylacji można usunąć z oleju tę substancję, lecz mimo to najczęściej wykorzystuje się olej ze słodkich migdałów. W jego składzie znajdziemy między innymi proteiny, żelazo, magnez, mangan, fosfor, potas oraz sód.

olej ze słodkich migdałów

Olej ze słodkich migdałów do twarzy i ciała

Olej z migdałów działa na twarz regenerująco, dogłębnie nawilżając skórę. Spowalnia on procesy jej starzenia się, wygładza oraz ujędrnia. Oprócz tego, pomaga usuwać martwe komórki, rozjaśnia skórę i nadaje jej blasku. Dodatkowo, łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie się zmian skórnych.

Olejek migdałowy na włosy

Olej z migdałów stosowany na włosy działa odżywiająco, nawilżająco i regenerująco. Jego regularne stosowanie sprawia, że pasma stają się gładsze, silniejsze, a także przestają łamać się i wypadać. Produkt ten idealnie sprawdzi się u posiadaczy włosów suchych oraz zniszczonych. Dodatkowo, olejek migdałowy skutecznie chroni włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, na przykład promieniowania UV.