Masaż tantryczny – co to takiego?

Jak wygląda masaż tantryczny?

Masaż tantryczny jest nie tylko przyjemny i odprężający – ma on również ogromne znaczenie zdrowotne.

Masaż tantryczny jest w między innymi stanie skutecznie zredukować lub usunąć niektóre problemy z kręgosłupem. Co jeszcze warto wiedzieć na jego temat?

Czym jest masaż tantryczny?

masaż tantryczny

Masaż tantryczny wywodzi się z cywilizacji, w których akt seksualny odgrywał szczególnie ważną rolę – był on poświęcony bóstwu lub bogom, którzy w zamian mieli odpłacać się płodnością i uwolnieniem się jaźni na bóstwo. Jego korzeni szukać należy w Indiach, gdzie wszelkiego rodzaju inicjacje seksualne były nauczane w świątyniach bóstw płodności, gdzie czczono w ten sposób Łono Bogini. Akt fizjologiczny nie był tam uznawany za czynność fizjologiczną, lecz przeżycie duchowe, które przy okazji uczyło szacunku do ludzkiego ciała i seksualności. Dzięki masażowi tantrycznemu człowiek miał osiągnąć całkowitą jedność z bóstwem i całym światem. Dziś traktowany jest on w charakterze otwierania się na swoje ciało, seksualność, umysł i duszę.

Jaka jest istota masażu tantrycznego?

Masaż tantryczny jest często mylony z masażem erotycznym. Pierwszy z nich stanowi połączenie pierwiastka żeńskiego i męskiego oraz możliwość poczucia równowagi w swoim ciele. Energia seksualna zostaje tu skierowana do wewnątrz tak, aby każdy mógł poznać swoje zmysłowe potrzeby. Jest to doznanie uwalniające zarówno ciało, jak i duszę.

Korzyści płynące z masażu tantrycznego

masaż tantryczny

Ze względu na swój unikalny charakter, masaż tantryczny polecany jest osobom borykającym się z permanentnym stresem, zmęczeniem, depresją i innymi problemami natury psychiczno – fizycznej. Skutecznie wyzwala on, likwidując wewnętrzne blokady. Jeżeli masaż zostanie wykonany prawidłowo, poddająca się mu osoba może liczyć na uczucie odprężenia, wyzwolenie swojej seksualności i otwarcie się na swoje potrzeby. To także doskonały sposób na wzmocnienie pewności siebie i zaakceptowanie swojego ciała.

Jak wygląda masaż tantryczny?

Masaż tantryczny zakłada, że nie istnieją miejsca wstydliwe i grzeszne. Osoba wykonująca masaż podchodzi do każdej części ciała z należytym szacunkiem. Sesja przebiega w ciszy, co pozwala na skupienie się i wsłuchanie w swoje wnętrze. Pierwszym jej etapem jest nauka oddechu tantrycznego, co pozwala na zrelaksowanie się i dostrzeżenie odczucia przepływu w ciele. Masaż odbywa się na wygodnym, obszernym materacu. Na ciało aplikuje się oleje i aromatyczne esencje, które wmasowywane są zgodnie z przepływem energii cielesnej. Zarówno osoba masująca, jak i masowana są podczas zabiegu nagie. Poddawać mogą się mu zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Na początku, masaż przypomina tradycyjny zabieg relaksacyjny. Z czasem, dzięki olejowaniu ciała i masowania części intymnych, zmienia się on w niezapomniane doznanie. Co ważne, pieszczenie waginy czy penisa nie ma tu seksualnych podtekstów. W trakcie zabiegu okazuje się ono czymś normalnym i wyzwalającym. Masaż miejsc intymnych nigdy nie jest jednak forsowany na siłę, a stanowi jedynie wynik naturalnych ludzkich pragnień i otwarcia ciała na masaż. Jeżeli osoba masowana nie będzie czuła, że jest gotowa na masaż intymnych części ciała, masażysta z pełną akceptacją przyjmie ten stan.

Kurs masażu tantrycznego

Stacjonarne kursy masażu tantrycznego najczęściej obejmują 2 poziomy wtajemniczenia. Pierwszy z nich trwa około 5-6 dni i dotyczy filozofii oraz technik masażu. Czas trwania drugiego to około 2-3 i składa się z zajęć tantrycznych. Kursy prowadzone są w kameralnych, kilkuosobowych grupach. Koszt każdego ze stopni to około 500 – 600 złotych.