Sprawdzone ćwiczenia na nogi

Jakie ćwiczenia na nogi są najlepsze?

Szczupłe, zgrabne nogi to marzenie każdej kobiety. Te ćwiczenia na nogi sprawią, że w krótkim czasie zaczniecie tracić centymetry w obwodzie ud, a cellulit znacząco się zmniejszy.

Jakie ćwiczenia na nogi najlepiej wykonywać, by móc bez obaw włożyć krótkie szorty?

Cel – smukłe uda

Aby ujędrnić, wzmocnić i wysmuklić uda, poniższe ćwiczenie należy wykonywać po 20 powtórzeń na każdą nogę w 3 seriach. Kładziemy się na prawym boku i uginamy prawą nogę w kolanie. Lewą nogę wolnym ruchem unosimy do góry i opuszczamy w dół. Później powtarzamy to samo na drugą stronę.

Szczupłe łydki

Jeśli zależy nam na uzyskaniu zgrabnych łydek, wykonujemy 20 wspięć w 3 seriach. Dobrze do tego celu sprawdzi się również skakanie przez 5 minut na skakance.

Zgrabne kolana

Regularne wykonywanie płytkich przysiadów skutecznie wyszczupli oraz ujędrni mięśnie nad kolanami. Należy je wykonywać kończąc mniej więcej na 1/3 wysokości tradycyjnego przysiadu.

ćwiczenia na nogi

Wykroki

Przednie kolano uginamy pod kątem 90 stopni, tylne ugięte powinno prawie dotykać ziemi. Najlepsze rozwiązanie to wykroki wykonywane z obciążeniem. W tym celu, bierzemy do rąk ciężarki i wykonujemy 10 wykroków na każdą nogę.

Ćwiczenie rozciągające dla fanek wysokich obcasów

Stajemy w lekkim rozkroku. Wyprostowaną nogę wysuwamy na przodu i opieramy na pięcie. Drugą lekko uginamy. Dosięgamy dłonią do palców wyprostowanej stopy i staramy się podciągnąć je do góry. Wykonujemy po 3 powtórzenia na każdą nogę.