Dieta dr Dąbrowskiej krok po kroku

Na czym polega dieta dr Dąbrowskiej?

O diecie dr Dąbrowskiej słyszał zapewne każdy z nas, kto kiedykolwiek szukał informacji na temat jadłospisów oczyszczająco – odchudzających. Na czym ona polega?

Dieta dr Dąbrowskiej to nie typowy jadłospis mający na celu zrzucenie zbędnych kilogramów. To program odchudzania składający się z dwóch etapów. Dzięki tej diecie nasz organizm zostaje odtruty i przywrócony do stanu równowagi, w konsekwencji czego – tracimy kilogramy.

Dieta dr Dąbrowskiej krok po kroku

Dieta dr Dąbrowskiej opiera się na nieprzetworzonych warzywach i owocach, które nie zawierają konserwantów, barwników czy przypraw mogących obciążać organizm. Jej pierwszy etap stanowi głodówka lecznicza, której czas trwania uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji. U innych osób wystarczający będzie 1 dzień, u innych trwać musi ona nawet 6 tygodni.

Chodzi tutaj o pozbycie się z organizmu toksyn i złogów. Przez oczyszczanie organizmu i nie dodawaniu mu kolejnych porcji niezdrowej żywności jesteśmy w stanie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i uruchomić trawienie wewnętrzne. Na tym etapie, owszem, trawione są również białka oraz węglowodany, lecz tylko w taki sposób nasz organizm jest w stanie pozbyć się wszystkich bezwartościowych złogów.

W czasie głodówki można spożywać 800 kalorii dziennie w postaci warzyw niskoskrobiowych takich, jak kapustne, korzeniowe, cebulowe, liściaste oraz dyniowate, a także niskocukrowych owoców – jabłek, jagód, cytryn czy grejpfrutów. Najlepiej, by miały one formę surówki lub sałatki, lecz bez obaw przyrządzić można na ich bazie także lekką zupę czy leczo. Niezbędne jest tutaj również spożywanie około 2-3 litrów płynów – czy to pod postacią wody czy herbatek ziołowych lub świeżo wyciskanych soków.

Drugi etap diety dr Dąbrowskiej stanowi wychodzenie z głodówki, zmianę nawyków żywieniowych i wprowadzenie zbilansowanej diety. Poza warzywami i owocami, dopuszczalne są tutaj ziarna, orzechy, kasze, produkty mleczne oraz chleb razowy. Zakazane jest natomiast spożywanie produktów wysoko  przetworzonych, wyrobów na bazie białej mąki, mięsa, herbaty, kawy oraz napojów gazowanych.