Jak zrobić łapacz snów krok po kroku

Jak zrobić łapacz snów

Łapacz snów to znany amulet niektórych Indiańskich plemion z Ameryki Północnej. Wierzy się, że sieć zapleciona w środku łapacza przepuszcza dobre sny, a wyłapuje te koszmarne. Pokażemy ci jak zrobić łapacz snów, a ty Zrób go sama! 

Jak zrobić łapacz snów? Sieć, zapleciona we wnętrzu okręgu służy do wyłapywania złych myśli i swobodnemu przepływie tych dobrych, natomiast swobodnie zwisające piórka są symbolem wolności i lekkości. Dzięki swojemu urokowi stał się on bardzo popularnym dodatkiem do wystroju wnętrz. Prezentuje się naprawdę uroczo.

Jak zrobić łapacz snów?

Do przygotowania jednego z nich potrzebujemy:

  • kolorowej włóczki
  • piórek
  • pistoletu na klej
  • kolorowych koralików, guziczków i wstążeczek
  • tamborka drewnianego/metalowego drutu/gałązek z których będzie można stworzyć okrąg
  • haftowanej serwetki, która posiada taką samą średnicę jak tamborek lub kordonka do wyplatania sieci
  • nożyczek

Jak zrobić łapacz snów

1. Na początku musimy skleić za pomocą gorącego kleju końce tamborka. Gdy klej zaschnie owijamy kółko za pomocą włóczki. Musimy upewnić się, że robimy to dokładnie, żeby wełna ładnie i ściśle przylegała do tamborka.

Jak zrobić łapacz snów

2. Następnie musimy przykleić do niego serwetkę. Przyłóż ją do kółeczka w taki sposób, aby znajdowała się dokładnie w jego centrum. Następnie ostrożnie naciągnij i przyklejaj jej końce do tamborka. Pozostaw wszystko do wyschnięcia. Jeżeli nie mamy serwetki, możemy spróbować zapleść w środku sieć za pomocą włóczki. Poniżej znajdziecie do tego filmik instruktażowy jak zrobić łapacz snów.

Jak zrobić łapacz snów

3. Teraz pora na dodatki. Przygotuj sobie piórka, tasiemki i koraliki. Przygotuj swoją własną, unikalną kompozycję. Wybrane elementy przywiąż w taki sposób, żeby wiązania znajdowały się na tylnej stronie łapacza snów.

Jak zrobić łapacz snów

4. Przywiązane wstążeczki możesz przyciąć do różnej długości, a następnie przywiązać do nich piórka z koralikami.

Twój własny łapacz snów jest gotowy! Teraz możesz go powiesić nad swoim łóżkiem lub w innym wybranym przez ciebie miejscu. Nada się on również na własnoręcznie robiony upominek lub prezent. Na pewno ktoś z Twoich bliskich ucieszy się na taką niespodziankę?

Spodobał Ci się pomysł? Podziel się tym z nami w komentarzach! Zobacz także jak zrobić bransoletkę z muliny.