Czosnek do storczyków – Jak działa? Musicie to sprawdzić!

Co to jest czosnek do storczyków?

Jesteście fanami storczyków i chcecie sprawić, by szybko rosły i pięknie kwitły? Mamy dla Was przepis na wyjątkową miksturę. To czosnek do storczyków. Jak ją przygotować i jak działa? Odpowiedź – poniżej.

Czosnek do storczyków przygotowuje się bardzo prosto. Z jego przyrządzeniem poradzą sobie nawet osoby początkujące.

Czosnek do storczyków krok po kroku

Do zrobienia takiej odżywki potrzebować będziemy 1 litra wody i 3 ząbków czosnku. Do przegotowanej i ostudzonej wody dodajemy uprzednio przeciśnięty przez praskę czosnek. Miksturę przelewamy do szczelnie zamkniętego naczynia i odstawiamy na dobę. Następnie moczymy kwiaty w miksturze przez 30 minut. Uwaga! Nie należy podlewać kwiatów taką odżywka – wystarczy, że wyjmiemy je z doniczki i wstawimy do mikstury w osłonce z dziurkami.

Jak dbać o storczyki?

Storczyki należy ustawiać w mocno nasłonecznionych miejscach, najlepiej parapetach. Promienie słoneczne sprawiają, że pąki szybciej się rozwijają, a liście stają się piękne i błyszczące, bez nieestetycznych żółtych plam. Optymalna temperatura dla tych kwiatów to między 13 a 30 stopni Celsjusza.

Jako że storczyki nie lubią wilgoci, powinno się je podlewać co około 5 – 7 dni. Ich korzenie nie powinny być zanurzone w wodzie, w związku z czym najlepiej podlewać je przy pomocy specjalnego dozownika. Inny sposób to wlanie wody do doniczki umieszczonej w specjalnej osłonce. Niezbędne będzie również regularne stosowanie odżywek stworzonych z myślą o tych kwiatach.