Znaczenie snów w naszym życiu – rodzaje snów

znaczenie snów

Sen odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego, żywego stworzenia. Jest nam niezbędny do życia oraz prawidłowego przebiegu wszystkich naszych procesów fizycznych i myślowych. Jest on stanem fizjologicznym, w którym nasza świadomość zanika. Drugą sferą naszego życia. Bramą do ukrytych światów, zarówno tych w nas samych, jak i tych na zewnątrz. Zanim jednak przejdziemy do interpretacji naszych snów warto poznać rodzaje oraz znaczenie snów, które mogą wystąpić w trakcie naszych sennych podróży.

Ludzie od wieków próbują odgadnąć tajemnicze znaczenie snów. Próbują je interpretować. Szukają zawartych w nich informacji, wskazówek oraz ostrzeżeń. Zapowiedzi przyszłych zdarzeń. Próbują odgadnąć ich wpływ na nasze codzienne życie.

Byśmy mogli odgadnąć przesłanie, jakie niesie za sobą nasz sen, musimy najpierw wiedzieć jaki rodzaj snu nam się przyśnił. Rozróżniamy kilka rodzajów snów, które dzielą się na kilka typów:

Sny osobiste

Jest to rodzaj snów, który przynosi nam informacje na temat stanu naszej rzeczywistości oraz o tym jak rozwija się nasze życie.

# Sny o codzienności

Ten typ snów pojawia się zazwyczaj kiedy jesteśmy przemęczeni i nie możemy wejść w wyższe wymiary śnienia. Te sny reorganizują energie i elementy wydarzeń minionego dnia lub nieodległej przeszłości, które często nie miały dla nas satysfakcjonującego rezultatu.

# Sny psychologiczne

Ten typ snu prezentuje nam nasze osobiste wzorce. Prowadzą nas one w kierunku osiągnięcia pełni. Bardzo często są to sny związane z archetypami lub mitologią, a także takie, które mogą nam wskazywać na jakim etapie rozwoju osobistego obecnie jesteśmy.

znaczenie snów

Sny zbiorowe

Jest to rodzaj snów, który pojawia się w momencie, kiedy nasza świadomość podłączy się do świadomości zbiorowej. W zależności od poziomu naszych wibracji i częstotliwości jesteśmy wtedy zdolni odbierać informacje w niej zawarte.

# Sny profetyczne

To sny, które przepowiadają przyszłość. Przepowiednie z tych snów pokazują, że manifestacja sytuacji lub wydarzenia jest możliwa w rzeczywistości. Bardzo często są one symboliczne i trudno jest je rozpoznać i zinterpretować.

# Sny jasnowidzące

W tym typie snów jesteśmy w stanie odbierać sytuacje i wydarzenia, które są na granicy manifestacji. W porównaniu do snów profetycznych, których przejawienie się jest „możliwe”, w snach jasnowidzących są one „prawdopodobne”. Posiadają one gęstszą wibrację ponieważ zmierzają one już w kierunku manifestacji. Sny jasnowidzące pojawiają się, kiedy nasza świadomość wyjdzie poza zwykły wymiar śnienia. Bardzo często doświadczamy w nich stanu świadomego śnienia.

# Sny telepatyczne

W przeciwieństwie do snów jasnowidzących, ten typ snów informuje nas, że wydarzenie lub sytuacja już się przejawiła w rzeczywistości. Te sny wydają się bardzo realistyczne. Ich cechą charakterystyczną jest doświadczenie w śnie pewności, że nie śnimy.

Sny świadome – świadome śnienie

Świadome sny są to takie sny, w których zdajemy sobie sprawę z tego, że śnimy. Daje nam to wolność kreacji w naszym świecie snów (zarówno tej dobrej, jak i tej złej) oraz możliwość świadomego kierowania naszym snem.

znaczenie snów

Sny większej świadomości

Większa świadomość jest poziomem, który jest poza wymiarem świadomości zbiorowej. W snach tego typu dostajemy wartościowe informacje, uczymy się nowych rzeczy lub naszym działaniem wpływamy na otaczającą nas rzeczywistość.

# Przekazy senne

Prezentuje nam nowy aspekt naszej drogi życia. Przekazują nam informacje o tym, po co właściwie tu jesteśmy oraz o tym, kim możemy się stać. Są podobne do snów psychologicznych, jednak różnią się od nich jakością. Zmieniają nasze postrzeganie nas samych oraz naszego potencjału. Są to sny twórcze, które inspirują nas do kreatywności. Pojawiają się w nich nauczyciele – dawni mistrzowie, istoty z innych wymiarów, a także nasze Wyższe Ja – nasza dusza/esencja. Te sny wpływają na jakość naszych działań w naszym codziennym życiu.

# Sny o ukrytych mądrościach z boskiego wymiaru

Te sny przynoszą dla nas wartościowe wskazówki bezpośrednio z boskiego wymiaru. Przekazywane są przez słowa, ale zazwyczaj przybierają formę zagadki, którą musimy rozwiązać. Często używane są określenia, które mają wiele znaczeń.

# Sny uzdrawiające

To sny altruistyczne, które przynoszą nam transformację. W tych snach uzdrawiamy innych lub pomagamy im osiągnąć pełnię, lub też sami jesteśmy poddawani procesowi uzdrawiania. Często uczymy się nowych technik uzdrawiania lub otrzymujemy instrukcje i energie, które mogą pomóc nam i innym. Zdarza się, że w tych snach towarzyszy nam uzdrowiciel.

znaczenie snów

Sny z wyższego wymiaru świadomości

W tych snach wchodzimy na wyższy wymiar świadomości. Możemy w nich spotykać inne istoty i wchodzić z nimi w interakcje, które będą miały wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

# Sny szamańskie

Występują bardzo rzadko. To sny, w których udajemy się w podróż do innych światów i wymiarów w celu uzyskania informacji (często w celu pomocy komuś). W tych snach komunikujemy się z innymi istotami, aniołami, a nawet ze zmarłymi i naszymi przodkami. Wiadomości, które stamtąd przynosimy, mają na celu pomoc w procesie uzdrawiania osoby, grupy ludzi, a nawet i całej planety.

# Ceremonie senne

W tego typu snach, razem z innymi istotami, bierzemy udział w rytuałach i ceremoniach, które mają na celu pomóc manifestacji czemuś w rzeczywistości. To głębszy rodzaj przekazów sennych. W tych snach nasza wspólna intencja kreuje naszą rzeczywistość. Tuż po przebudzeniu z takiego snu, możemy odczuwać obecność boskości.

znaczenie snów

# Sny synchroniczne

Jest to sen, którego treść odpowiada nieoczekiwanym, synchronicznym wydarzeniom mającym miejsce w świecie fizycznym. W tego typu snach udajemy się do równoległej rzeczywistości, a działania tam przez nas podjęte mają później swoje odzwierciedlenie w naszym świecie rzeczywistym. Powodują one zmianę sytuacji lub energii, która manifestuje się później w świecie fizycznym. To my inicjujemy tę zmianę. Mimo iż są podobne do snów profetycznych, to jednak różnią się od nich tym, że te sny są synchroniczne i już należą do teraźniejszości. Te sny mogą nam pomóc przygotować się do nadchodzących w naszym życiu wydarzeń oraz wprowadzić w nich pewne zmiany.

# Sny święte

Są to sny, które pozwalają nam spojrzeć na umowę naszej duszy. Te sny należą do rzadkości i nie każdy je śni lub pamięta. Pojawiają się w wyjątkowych okolicznościach. Bardzo często nie przedstawiają on żadnej fabuły – śnimy wtedy np. o kształtach, dźwiękach, kolorach, itp. Czasami takie sny przynoszą nam wartościową informację, która może mieć rewolucyjny wpływ na naszą rzeczywistość – podobno Albert Einstein wyśnił wzór na teorię względności. Zdarza się jednak także, że takie sny budzą jedynie w nas ukryte poczucie sensu.