Marzenia – Dlaczego warto marzyć?

marzenia

Brak marzeń to spory problem, z którym powinniśmy się zmierzyć. Nigdy nie należy porzucać tego, co nam dają. Są to bowiem bardzo silne motywy umożliwiające nam dalszy rozwój. Pragnienia i chęć ich spełnienia stanowią doskonały motor do działania.

Dlaczego marzenia są tak ważne? Najciekawsze w życiu jest obserwowanie, jak krok po kroku realizujemy nasze dążenia i cele.

Spełniajmy marzenia, ale nie za wszelką cenę

marzenia

Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że nigdy nie powinniśmy dać się zniewolić w imię wolności. Odrzucić należy także zasadę, zgodnie z którą „cel uświęca środki.” Stosując tego typu metody nigdy nie osiągniemy prawdziwego szczęścia. W spełnianiu marzeń należy kierować się rozsądkiem i mieć realistyczne oczekiwania. Jeżeli nasze cele są z założenia niemożliwe do zrealizowania, zamiast cieszyć się rezultatami, jakie przyniosłyby nasze wysiłki przy dążeniu do rozsądnie wybranych celów, spotkamy się z rozczarowaniem i frustracją.

Marzenia potrzebują funamentu

By marzenia miały sens, powinny zostać sprecyzowane w oparciu o solidny fundament. To, co wyznaczymy sobie mając silne podstawy, prędzej czy później się spełni. Wystarczająco mocny cement niezbędny do przygotowania trwałego fundamentu marzeń znajduje się w naszym wnętrzu. To właśnie my powinniśmy wierzyć we własne możliwości i w to, że swoją ciężką pracą będziemy realizować dany zamysł.

Życie składa się z marzeń

marzenia

Pozbawione marzeń życie przypomina wegetację. Sprawiają one, że możemy się rozwijać, odnajdywać w sobie to, co najlepsze i każdego dnia stawać się kimś obcym. Nigdy nie powinniśmy pozwolić, aby nasza egzystencja straciła sens. Zamiast to, dążmy do tego, by być tym, kim pragniemy.