Praktyczny prezent na imieniny – co kupić?

Imieniny to dzień, który nie zawsze jest tak huczną okazją do świętowania, jak urodziny czy inne święta w ciągu roku. Mimo to, podarowanie nawet małego upominku w tym dniu, może mieć wielkie znaczenie. Prezent imieninowy to idealny sposób, aby ważna dla nas osoba wiedziała, że o niej pamiętamy. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki podarek oczaruje obdarowanego, zobacz najbardziej praktyczne propozycje prezentów na każdą kieszeń.

Spis treści

Gadżety

Praktyczny prezent na imieniny powinien znaleźć zastosowanie w codziennym życiu solenizanta. Mając to na uwadze, świetnym pomysłem może być fajny gadżet technologiczny. Bezprzewodowa ładowarka, głośnik lub słuchawki to stosunkowo niedrogie prezenty, które mogą służyć przez naprawdę długi czas. Sklepy elektroniczne często posiadają osobny dział na małe, stylowe gadżety.

Jeśli znajomemu, czy też komuś z rodziny, nie jest po drodze z technologią, w grę wchodzą także inne, praktyczne gadżety, wyróżniające się swoim wykonaniem. Personalizowany portfel, zapalniczka lub porządny scyzoryk to trwałe, użyteczne rzeczy, które zawsze będą źródłem pozytywnych wspomnień w kieszeni wybranej osoby.

Kosze prezentowe

Skompletowane z sercem kosze okazjonalne mogą się świetnie spisać jako oryginalny prezent imieninowy. Sklepy takie jak Ester proponują szeroki wybór zestawów, dopasowanych dla każdego. Zobacz jakie słodycze, alkohol czy urocze bibeloty w ozdobnym opakowaniu mają w swojej ofercie. Jeśli chcesz zafundować chwilę słodkiej rozkoszy i wizualnej przyjemności, takie kosze imieninowe to idealne rozwiązanie.

Co więcej, niespodziewane przybycie kuriera z koszem wypełnionym pysznościami, na pewno zaowocuje pozytywnym zaskoczeniem. Sprawi to, że wybrana przez Ciebie osoba nie zapomni Twojego prezentu przez długi czas. 

Pomysł na czas wolny

Doskonały i praktyczny prezent imieninowy nie musi zawsze być rzeczą. Zaplanowanie nietypowego wieczoru lub nawet całego dnia to plan, który może spodobać się solenizantowi. Kolacja w ciemności, seans w kinie lub bardziej aktywne propozycje jak np. lot paralotnią czy karnet na basen. Znajdzie się coś zarówno dla domatorów, jak i miłośników przygód. 

Inną opcją, która może okazać się interesująca, są kursy umiejętności. Jeśli świętująca osoba chciałaby nauczyć się gotować, tańczyć, nurkować czy cokolwiek innego, na pewno znajdziesz ofertę, która to umożliwi. Jest to propozycja, która nie będzie tylko ciekawym zajęciem, ale też szansą na poszerzenie wiedzy i kwalifikacji.

Odświeżenie szafy

Oczywiście wybór większych elementów odzieży lepiej zostawić w spokoju. Ryzyko, że wybrane przez nas spodnie czy bluzka nie trafią w gusta innej osoby, jest bardzo duże. Tego na pewno każdy chce uniknąć. Jednak dodatki takie jak rękawiczki, szalik czy zdobiony krawat to bezpieczna opcja, która znajdzie swoje miejsce w szafie. 

W zależności od tego, w jakim miesiącu przypada święto, warto dostosować kupiony produkt do aktualnej pory roku. W ciepłym okresie roku okulary przeciwsłoneczne, ręcznik plażowy czy gustowny kapelusz na pewno zadziałają jako fajny prezent imieninowy. W miesiącach, kiedy mróz szaleje za oknem, ciepła czapka, szal lub grube skarpetki to zdecydowanie lepszy wybór.