Numerologia – portret numerologiczny oraz jak obliczyć swoją liczbę

numerologia

Cyfry od zawsze rządzą naszym życiem. Numerologia jest właśnie ukrytą wiedzą o zasadach wszechświata oraz ludzkiej naturze, która opiera się na liczbach pojawiających się w naszym życiu. Dotyczy to zarówno naszej daty urodzenia, imienia i nazwiska, jak i również miejsca zamieszkania. Naukowcy uważają numerologię za pseudonaukę, jednak numerolodzy uważają, że nic w naszym świecie nie dzieje się przypadkiem, a liczby determinują cechy naszej osobowości oraz nasze kosmiczne zobowiązania i wyzwania. 

Numerologia – Liczba urodzeniowa – Jak obliczyć swoją liczbę?

W celu otrzymania naszej liczby urodzeniowej wystarczy dodać do siebie wszystkie cyfry z daty naszego urodzenia, np. kiedy urodziliśmy się 25 sierpnia 1987 roku zapis będzie wyglądał następująco:

2+5+0+8+1+9+8+7 = 40 = 4+0 = 4

Jesteśmy wtedy z daty urodzenia numerologiczną CZWÓRKĄ.

Kiedy wynik naszego działania kończy się na liczbach 11, 22, 33, 44 – to kończymy na nich swoje działanie i nie sumujemy ich już więcej. Oznacza wtedy, że z daty urodzenia posiadamy liczbę mistrzowską. Zapis będzie wtedy wyglądał następująco:

1+5+1+1+1+9+8+7 = 33

Portrety numerologiczne poszczególnych liczb:

1. Numerologiczna 1 – JEDYNKA

Jedynki to urodzeni przywódcy. Dynamiczni i charyzmatyczni, którzy posiadają wspaniały, otwarty umysł, pełen inicjatyw. Dają siłę, impuls oraz rozmach, który porusza świat. Są zdecydowane i odważne. Ich ekstrawertyczna osobowość i siła przekonywania, inspiruje i pobudza innych do dawania tego, co mają w sobie najlepsze.

Kosmiczne zobowiązanie: Mają inspirować innych ludzi w taki sposób, aby uwierzyli oni we własne siły oraz uświadamiać ich, że czyniąc użytek z własnych zasobów mogą oni zrealizować każdy wyznaczony sobie cel. Powinny udowadniać i pokazywać na swoim własnym przykładzie, że jest to możliwe do osiągnięcia.

Wyzwanie: Osobistym wyzwaniem Jedynek jest przezwyciężanie pułapek ich własnego „ego” oraz nauka jak dzielić się i współpracować z innymi.

Cechy pozytywne JEDYNKI:
ambicja, wiara w siebie, zdolności przywódcze, niezwykła inteligencja, rozwaga i racjonalizm, elokwencja, oryginalność, kreatywność i rozwinięta wyobraźnia, talent, logika, pragmatyzm, wybitna osobowość, potrzeba wyróżniania się i bycia ważnym oraz wielka potrzeba wolności i niezależności;

Cechy negatywne JEDYNKI:
egocentryzm i nadmierna duma; charakter despotyczny i władczy, wręcz dyktatorski; egoizm, sarkazm, materializm, nieumiejętność przyznawania się do własnych błędów, łatwość ranienia innych i beznamiętność; dąży do osiągnięcia swoich celów za wszelką cenę;

2. Numerologiczna 2 – DWÓJKA

Dwójki wyróżnia skromność, łagodność charakteru i dobroć. Zwykle są istotami spokojnymi, miłymi i tolerancyjnymi. Ich pragnieniem jest życie w pokoju i harmonii ze wszystkimi. Ich wyrozumiałość dla innych, otwiera im w życiu wiele, zamkniętych wcześniej drzwi. Poważne, pracowite i odpowiedzialne. Godne zaufania. Potrafią dostosować się do każdej sytuacji i osoby. Przezorne, dyskretne, nieśmiałe oraz introwertyczne.

Kosmiczne zobowiązanie: Dwójki mają nauczać innych ludzi, że zrozumienie, tolerancja i akceptacja są atrybutami niezbędnymi duszy, aby stała się pełną i doskonałą. Powinny uczyć innych, że kiedy jesteśmy elastyczni i zdolni do akceptacji oraz przebaczenia, to wygrywamy wtedy najważniejszą walkę – osiągamy naszą wewnętrzną równowagę.

Wyzwanie: Osobistym wyzwaniem Dwójek jest nauka oraz umacnianie poczucia własnej wartości przezwyciężając słabości oraz niepewności charakteryzujące tą liczbę.

Cechy pozytywne DWÓJKI:
dyplomacja, wyrozumiałość, tolerancja, łagodność, wrażliwość, ugodowość i dobroduszność, zdolność wybaczania i zrozumienia, szczerość, umiejętność współpracy w grupie, uduchowienie, chłonność umysłu, prostoduszność i skromność, łatwość adaptacji i zawierania przyjaźni;

Cechy negatywne DWÓJKI:
kompleksy, które odbierają wiarę w siebie i mogą powodować wycofywanie się; niepewność, nadwrażliwość i drażliwość; nadmierna dobrotliwość i pobłażliwość, które mogą być nadmiernie wykorzystywane przez innych; wobec pojawiającego się ryzyka często paraliżuje je strach;

3. Numerologiczna 3 – TRÓJKA

Trójki wszędzie wnoszą radość. Kochają życie. Żadna inna wibracja nie daje tyle światła, sympatii i czaru. Są wielkoduszne, dobre i łagodne. To osoby entuzjastyczne, energiczne i pełne życia oraz wigoru. Potrafią umilić innym ludziom życie. Sympatyczne i urocze. Są wszechstronne i utalentowane. Posiadają bystry i lotny umysł. Niezwykle komunikatywne oraz posiadające ogromną łatwość wysławiania się. Bez trudu nawiązują kontakty z innymi. Często mówi się o nich, że są „w czepku urodzone”.

Kosmiczne zobowiązanie: Trójki mają pokazywać innym, że optymizmem i pozytywnym podejściem do życia, można przezwyciężać wszelkie pojawiające się przeszkody oraz lekcje dnia codziennego. Pokazują, że szczęście, wiara oraz wyobraźnia pomagają nam porozumiewać się z innymi. Otwierają przed nami wszystkie drzwi oraz jednoczą nas z innymi ludźmi.

Wyzwanie: Mają nauczyć się sztuki koncentracji i skupienia oraz przezwyciężania „rozbiegania” i  powierzchowności ich uroczej, ale czasami niedojrzałej osobowości.

Cechy pozytywne TRÓJKI:
charyzma i obrotność; zdolność nawiązywania i bycia w kontaktach z innymi ludźmi; serdeczność, łagodność uczuć, wesołość i zaraźliwy optymizm; lubi być centrum zainteresowania; pozytywne myślenie i idealizm; artystyczny i twórczy talent; elokwencja, wielkoduszność; zapał do działań, natchnienie; błyskotliwa i promienna osobowość;

Cechy negatywne TRÓJKI:
próżność, niedojrzałość, lekkomyślność, niestałość, powierzchowność; brak wytrwałości; nieodpowiedzialność, unika zobowiązań, ucieka od rzeczywistości i kłopotów; nadmierna podatność na wpływy innych; zadufanie oraz ekstrawagancja; skłonność do zmyślania, zatajania prawdy oraz kłamania;

4. Numerologiczna 4 – CZWÓRKA

Czwórki są poważne, pracowite i praktyczne. Wytrwałe i uparte w dążeniu do wyznaczonych celów. Odpowiedzialne oraz godne zaufania. Cenią sobie porządek i dyscyplinę. Są logiczne, myślą racjonalnie i analitycznie. Dzięki tym cechom udaje im się podejmować trafne decyzje. Mówią językiem precyzyjnym i zwięzłym. Często trudno im wyrażać swoje uczucia. Bywają surowe i szorstkie w obyciu, ale są wierne i lojalne w przyjaźni. Ich głębokie poczucie sprawiedliwości sprawia, że są zawsze gotowe stanąć w obronie pokrzywdzonych.

Kosmiczne zobowiązanie: Mają udowodnić reszcie świata, że praca, poczucie odpowiedzialności i uporządkowanie pozwala nam osiągnąć każdy cel. Przyszły one również na świat, aby bronić sprawiedliwości i praw człowieka oraz żeby być filarami społeczeństwa.

Wyzwanie: Mają nauczyć się jak stać się bardziej otwartymi, wyrozumiałymi i elastycznymi wobec siebie i innych ludzi.

Cechy pozytywne CZWÓRKI:
zorganizowanie i uporządkowanie; zdyscyplinowanie, odpowiedzialność oraz metodyczność; perfekcyjność, wytrwałość, skrupulatność, praktyczność, oszczędność i gospodarność; sumiennie traktują swoją pracę; realizm, cierpliwość, lojalność, pogoda ducha, powściągliwość, niezawodność; poświęcanie się dla osiągnięcia celu; zdolności manualne;

Cechy negatywne CZWÓRKI:
szorstkość i surowość; upór, rezerwa, oschłość; rutyna; powierzchowność myślenia; gnuśność, brak ekspresywności i poczucia humoru; pesymizm, negatywizm, skąpstwo, chciwość, skrępowanie, bojaźliwość; brak okazywania uczuć i emocji;

5. Numerologiczna 5 – PIĄTKA

Wszechstronne i zmienne. Najbardziej niespokojne i żywiołowe w całej numerologii. Cechują je przenikliwy i lotny umysł oraz genialne pomysły. Intuicja oraz łatwość percepcji. Mają wielką potrzebę wolności i niezależności. Są odważne i zuchwałe. Uwielbiają zmiany i ryzyko. Skłonne żyć chwilą i poświęcić wszystko dla przygody oraz wolności. Są z natury ludźmi niecierpliwymi i impulsywnymi. Nie nadają się do rutynowej i monotonnej pracy.  Piątka daje impuls, jest siłą napędową. Najlepszym sposobem na spalanie nadmiaru energii dla Piątek jest wykonywanie aktywności fizycznych i sportów ekstremalnych.

Kosmiczne zobowiązanie: Mają wykorzystywać własny entuzjazm i witalność aby pokazać innym ludziom, że kiedy ośmielimy się żyć śmiało i pełnią życia, to nasze życie staje się wtedy bardzo interesującym wyzwaniem. Pokazują również, że w grze życia – żadne stawki nie są zbyt wysokie, są tylko kiepscy gracze.

Wyzwanie: Maja nauczyć się zwalczać własny temperament oraz nauczyć się żyć w pokoju z samym sobą i z innymi.

Cechy pozytywne PIĄTKI:
żywiołowość, żarliwość, rozmach, śmiałość, ogromna witalność; pomysłowość, roztropność, bystrość i inteligencja; wszechstronny, czujny i dociekliwy umysł; intuicyjność oraz przenikliwość; odwaga, energiczność, spontaniczność; natura poszukiwacza, potrzebuje żyć intensywnie i swobodnie;

Cechy negatywne PIĄTKI:
impulsywność, niecierpliwość, nerwowość i agresywność przyciągająca problemy; niepokój, napięcie, porywczość; nierozważność, brak przenikliwości i refleksji; zachowanie lekkomyślne, często nieprzemyślane i gwałtowne; brak spokoju i ustatkowania;

6. Numerologiczna 6 – SZÓSTKA

Szóstki respektują ustalone prawa i zwyczaje. Są spokojne, subtelne, wyważone i rozsądne. To romantycy i idealiści. Są dobrotliwe i miłosierne. Obdarzone dużym poczuciem estetyki, rytmu i równowagi. Bywają obsesyjne na tle uczuć. Rodzina jest dla nich bardzo ważna. Przywiązują się z niezwykłą siłą do osób, które kochają, przekraczając wówczas granice, okazując zazdrość, zachłanność i zaborczość. Wymagają dużo miłości i opieki. Hojnie obdarzają innych uczuciami. Nie lubią zmagać się z problemami. Bywają również hipochondrykami.

Kosmiczne zobowiązanie: Ich zobowiązaniem jest pokazanie, że fundamentem życia w harmonii i szczęściu są szczodrość oraz szacunek dla wartości moralnych i etycznych. Mają również podkreślać wagę miłości i więzów rodzinnych.

Wyzwanie: Mają nauczyć się nie ustawać w dążeniu do swoich celów. Nauczyć się również równoważyć swoje emocje i uczucia oraz jak stać się bardziej aktywnym i walecznym.

Cechy pozytywne SZÓSTKI:
miłość, uczciwość, wrażliwość, uczuciowość, wielkoduszność, poświęcenie, zrównoważenie, towarzyskość, prostolinijność, zdolności adaptacyjne, harmonia współpracy z innymi, odpowiedzialność i powaga, roztropność i rozwaga, kreatywność oraz zdolności artystyczne;

Cechy negatywne SZÓSTKI:
pasywność i częste lenistwo, unikanie trudności; pesymizm i hipochondria; często komplikuje sobie życie wyimaginowanymi kłopotami; bywa zachłanna, obsesyjna i władcza w uczuciach i miłości; przesadny altruizm; bywa wykorzystywana przez innych ludzi;

7. Numerologiczna 7 – SIÓDEMKA

Siódemki to najbardziej zagadkowe, hermetyczne i dziwne cyfry w całej skali numerologicznej. Cechuje je indywidualizm i silne poczucie niezależności. Posiadają wybitny umysł, silnie rozwiniętą intuicję i duchowość. Z natury są nieśmiałe i nieufne wobec nieznanego. Mają elegancką, wręcz arystokratyczną osobowość. Często bywają powściągliwe i zdystansowane, co mylnie może być postrzegane jako wyniosłość. Często czują się samotne, co wynika bardziej z ich wnętrza, niż z otoczenia. Często są postrzegane jako osoby zimne. Są to jednak osoby bardzo wrażliwe i w taki sposób próbują chronić delikatność własnej natury. Mogą występować skłonności do izolowania się i depresji.

Kosmiczne zobowiązanie: Mają wnieść w nasz świat oraz pokazać ludziom swoją filozoficzną oraz duchową koncepcję życia. Przekazując swoją własną mądrość innym, czynią ich świadomymi własnych więzów z Wszechświatem.

Wyzwanie: Mają otworzyć się oraz nauczyć się przekazywać swoje myśli i emocje innym, aby w ten sposób uniknąć izolacji i samotności.

Cechy pozytywne SIÓDEMKI:
szlachetność, głęboka duchowość i umysłowość, intuicyjność, elegancja i delikatność, powaga, racjonalizm, skupienie, analityczność, badawczy i logiczny umysł, dociekliwość, dobry zmysł obserwacji i spostrzegawczość, pilność, selektywność, perfekcjonizm, indywidualizm, silna potrzeba niezależności, mistycyzm, marzycielstwo, łatwość wchodzenia w stan medytacji;

Cechy negatywne SIÓDEMKI:
izolowanie się, samotność, beznamiętność; posępność, która może doprowadzić do stanów depresyjnych, nerwicy lub oziębłości uczuciowej; egoizm, problemy adaptacyjne, samoograniczanie się, pesymizm, melancholia; skłonności autodestrukcyjne;

8. Numerologiczna 8 – ÓSEMKA

Wibracja tej cyfry obdarza silniejszą osobowością niż inne pozostałe liczby. Upór, wewnętrzna siła, ambicja i siła woli również przewyższają pozostałe wibracje. Są bojowe i energiczne. Praktyczne, realistyczne i zawsze widzą świat takim, jakim jest naprawdę. Dzięki umiejętności samokontroli zachowują zimną krew w obliczu zagrożeń. Zawsze walczą o materialne zdobycze i sukcesy. Wibracja Ósemki jest związana z honorami, sukcesem i władzą. Ich pragnienia nigdy nie są małe, dla nich wszystko powinno być największe i najlepsze. Mają szczególnie dobrą rękę do spraw finansowych. Intuicyjnie wiedzą kiedy, ile i gdzie zainwestować. Ósemka jednak tak, jak wynosi na piedestał – tak, przy negatywnych wibracjach, może wgnieść w ziemię.

Kosmiczne zobowiązanie: Mają pokazać na własnym przykładzie jak podbijać świat materialny. Jak zdobyć sukces, pieniądze i to co najlepsze. Muszą pokazać, że pracowitość, wytrwałość i zdyscyplinowanie pozwalają osiągnąć każdy założony cel i pomagają zrealizować nawet te najbardziej ambitne marzenia.

Wyzwanie: Mają nauczyć się równoważyć swoją materialną i duchową część siebie. Ponadto jak stać się bardziej tolerancyjnym i elastycznym.

Cechy pozytywne ÓSEMKI:
znakomity organizator i niestrudzony pracownik; skuteczność, sprawność, konstruktywność, praktyczność, ambicja; zmysł handlowy i duża skuteczność w sprawach handlowych; siła, upór, energiczność, bojowość; posiada wysokie wymagania; realizm, zdyscyplinowanie i samokontrola, wytrwałość, solidność, godność; zdolności uwodzicielskie, magnetyzm;

Cechy negatywne ÓSEMKI:
nieustępliwość i nieugiętość; stosowanie ostatecznych środków dla osiągnięcia zamierzonego celu; bezkompromisowość i stanowczość, fanatyzm, gwałtowność, tyrania, egoizm, oschłość, nadmierna powaga; nieprzejednanie potrafi wybaczyć; zaślepienie, brak poczucia humoru, niekontrolowana ambicja, która musi być zaspokojona za wszelką cenę;

9. Numerologiczna 9 – DZIEWIĄTKA

Dziewiątki charakteryzuje przede wszystkim bardzo silnie rozwinięta intuicja i duchowa pełnia. Posiada silny charakter, władczy i czasem wybuchowy. Wibracja tej cyfry należy do najbardziej niezależnych i indywidualistycznych w całej skali numerologicznej. Nie uznaje poddaństwa, ani żadnych innych ograniczeń. Są to również osoby wrażliwe i uczuciowe. Altruistyczne, hojne i szlachetne. Skłonne dawać z siebie wszystko, ponieważ trwają w Uniwersalnej Miłości. Nigdy nie pozostają obojętne wobec cierpienia i ludzkiej biedy. Dopingują i pocieszają innych. Posiadają bezgranicznie szeroki umysł, niezwykłe predyspozycje psychiczne i dar przewidywania. Dzielą się swoją miłością i mądrością z innymi. Wydają się być zawsze w kontakcie i bezpośredniej więzi z Duszą i siłami Kosmosu.
Dziewiątka czuje się szczęśliwa i spełniona wtedy, kiedy służy innym i czynnie uczestniczy w przeobrażaniu świata, sprawiając, że staje się on miejscem lepszym oraz pełnym szczęścia i harmonii. Intuicyjnie wyczuwa, że w ten sposób rozwija się duchowo i wzbogaca swoje wnętrze.

Kosmiczne zobowiązanie: Posługując się własnym przykładem akceptacji i wypełnianiem zobowiązań, mają uczyć innych miłości i służby bliźnim. Mają podkreślać wagę moralnych i duchowych wartości, które czynią nas wyjątkowymi istotami Światła.

Wyzwanie: Mają nauczyć się równoważyć i wyciszać swoją ognistą, pełną temperamentu osobowość tak, aby nie blokowała ich rozwoju i nie doprowadziła do zerwania kosmicznego połączenia.

Cechy pozytywne DZIEWIĄTKI:
szlachetność, wielkoduszność, dobrotliwość, altruizm, szczerość, uczciwość, moralność, wyrozumiałość, brak uprzedzeń, idealizm, namiętność, aktywność i żywiołowość, energiczność, romantyczność, odwaga, nieskrępowanie, bystry umysł i wybitna inteligencja, potrzeba wolności, intuicyjność, jasnowidzenie i jasnosłyszenie;

Cechy negatywne DZIEWIĄTKI:
zbytnia wylewność w okazywaniu uczuć i nienaturalność w uzewnętrznianiu myśli; nietolerancja dla cudzych wad, nadmierny temperament, agresywność i wybuchowość; niecierpliwość; skłonny do reakcji nerwicowych lub cierpiący na nerwicę; władczość i wyniosłość, fatalizm, egoizm, egocentryzm, prowokuje konflikty; zaniedbywanie obowiązków rodzinnych, obojętność wobec problemów innych ludzi;

LICZBY MISTRZOWSKIE – ogólny portret numerologiczny

Osoba urodzona pod wpływem tych wibracji stoi na wyższym szczeblu ewolucji duchowej, ponieważ jej dusza przeszła na swej drodze ewolucji przez wiele doświadczeń ziemskich i karmicznych. Obdarzona jest wyższą świadomością i wewnętrznym światłem, dzięki którym rozumie, że prawdziwym celem w życiu jest doskonalenie wnętrza oraz służenie bliźnim.

Posiadają oni często dar jasnowidzenia. Potrafią wychwycić prawdziwą „esencję” Wszechświata: prawa i zasady nim rządzące. To wewnętrzne światło i zrozumienie czyni z nich prawdziwych wizjonerów, jednostki oświecone i natchnione. Ich obowiązkiem jest ukazywanie bliźnim owej „złotej ścieżki”, prowadzącej do najwyższej doskonałości i zrozumienia istoty bytu. Na swoim własnym przykładzie, powinny zachęcać innych do pracy nad sobą i swoim rozwojem duchowym oraz osiągnięciem wewnętrznego bogactwa.

Osoby urodzone pod wpływem Wibracji Mistrzowskich są prawdziwymi przywódcami duchowymi, obdarzonymi wewnętrzną siłą i mądrością. Dzięki temu osiągają najwyższe przywileje i zaszczyty, a także prestiż i sławę w każdej dziedzinie. Liczby Mistrzowskie zawierają w sobie imperatyw moralny, zdecydowanie przewyższający powszechne normy, obowiązujące wśród przeciętnych ludzi.

Jednak osoby te często żyją w ogromnym napięciu nerwowym i stresie, co może doprowadzić je do utraty równowagi psychicznej. Wówczas aktywują się negatywne aspekty poszczególnych wibracji, a osoby te stają się aroganckie, próżne i wyniosłe. Ciężko im zaakceptować rzeczywistość, w której żyją. Starają się zagłuszyć swój wewnętrzny głos przypominający im o zobowiązaniach wobec siebie samych i reszcie świata. Pozwalają, aby władza, pieniądze i sława stały się ich głównym celem. Zapominają przy tym, że dla nich dobra materialne nie powinny mieć znaczenia, gdyż nigdy nie przyniosą im szczęścia.

Osoba urodzona pod wpływem Mistrzowskiej Wibracji, jeśli czuje, że nie będzie w stanie sprostać swoim zobowiązaniom i wymogom Wibracji Wyższej, to może wybrać życie i przeznaczenie dostosowane do wibracji jej cyfry podstawowej. W takim przypadku powinna przeczytać i kierować się tym, co odnosi się do odpowiedniej Wibracji Podstawowej, np. dla mistrzowskiej 11 będzie to 2 (1+1); dla mistrzowskiej 22 – cyfra 4 (2+2), itd.

 

Więcej na temat liczb mistrzowskich znajdziesz tu:
Numerologia – Mistrzowskie Liczby 11, 22, 33 i 44