Akceptacja trudnych doświadczeń

akceptacja

Akceptacja trudnych doświadczeń. Czasami wściekamy się na siebie, że zawierzyliśmy swojej intuicji, a ta zwiodła nas tworząc w naszym życiu jakieś trudne dla nas wydarzenie. Często bywa tak, że kojarzymy rozwój z problemami, a zastój – ze spokojem i bezpieczeństwem. Jednak z perspektywy czasu możemy zaobserwować, że to co się wydarzyło w naszym życiu miało swoją celowość. Tak jak zresztą wszystko inne co dzieje się w naszym życiu.

We Wszechświecie nie istnieją przypadki lub zbiegi okoliczności. Nic nie przytrafia się naszej duszy wbrew jej woli. To jest niemożliwe, ponieważ każdy z nas jest kreatorem każdego naszego doświadczenia. Kluczem do zrozumienia jest właśnie akceptacja trudnych dla nas doświadczeń.

Kiedy zaakceptujemy wszystko to co do nas przychodzi, jako doświadczenie, lekcję, która ma swój konkretny cel – to wtedy nasze życie przechodzi na zupełnie inny poziom. Żaden problem nie będzie już zbyt wielki. Wszystkie przykre wydarzenia staną się dla nas łatwiejsze do zaakceptowania. Grunt to zachować pozytywne nastawienie i wyrażać wdzięczność za przeżycie kolejnego doświadczenia.

W trudnych momentach polecam stosowanie afirmacji, którą poznałam na kursie Mindfulness, a która wprowadza w moje życie spokój i harmonię. Nawet w takich momentach, które z pozoru mogą wydawać się beznadziejne.