Woda z cytryną – genialny sposób na oczyszczanie i odchudzanie!

Jak przygotować wodę z cytryną?

Pita na czczo każdego ranka woda z cytryną to jeden ze sprawdzonych sposobów na oczyszczanie organizmu i walkę z nadprogramowymi kilogramami.

Szklanka ciepłej wody z cytryną, dzięki witaminie C i przeciwutleniaczom skutecznie wspomaga trawienie, detoks wątroby i usuwanie toksyn z organizmu.

Jak przygotować wodę z cytryną?

Do zrobienia leczniczego napoju potrzebować będziemy szklanki ciepłej wody i świeżego soku z połówki cytryny. Miksturę pijemy każdego dnia na czczo, na około 30 minut przed pierwszym posiłkiem.

Jak działa woda z cytryną?

woda z cytryną

Regularne picie wody z cytryną wspomaga szereg ważnych procesów, które odbywają się każdego dnia w naszym organizmie. Dzięki kwasowy cytrynowemu, napój ten skutecznie rozpuszcza toksyny, oczyszcza jelita i wspomaga proces odtruwania, odciążając również wątrobę. Kwas ten rozpuszcza także kamienie nerkowe i zapobiega tworzeniu się kamicy żółciowej i nerkowej. Woda z cytryną pozwala również utrzymać równowagę kwasowo – zasadową w organizmie, reguluję przemianę materii, wzmacnia odporność, poprawia przyswajalność pokarmów, odtłuszcza wątrobę i zapobiega jej marskości, działa odkażająco i dostarcza organizmowi witaminy C oraz przeciwutleniaczy.

Kuracja cytrynowa Michała Tombaka

Jest ona wskazana przy otyłości, nadciśnieniu oraz cukrzycy. Trwa 10 dni i przebiega w sposób następujący:

  • dzień 1: sok z 1 cytryny,
  • dzień 2: sok z 2 cytryn,
  • dzień 3: sok z 4 cytryn,
  • dzień 4 sok z 5 cytryn,
  • dzień 5: sok z 6 cytryn.

Następnie zmniejszamy ilość cytryn o 1 każdego dnia. Ostatniego dnia leczenia ponownie pijemy sok z 1 cytryny.