Celtycki horoskop urodzeniowy

horoskop urodzeniowy

Celtycki horoskop urodzeniowy to prastara irlandzka mądrość, która odkryje przed Tobą tajemnice, które pomogą Tobie odnaleźć drogę do spełnienia i samorealizacji. Dowiedz się, jakie drzewo jest Twoim patronem i przyjmij od niego pomoc, która pomoże Tobie w Twoim życiu codziennym oraz rozwoju – zarówno duchowym, jaki i czysto materialnym. 

Horoskop urodzeniowy – Celtycki horoskop urodzeniowy

Celtowie byli ludem, który stosował astrologię opierającą się na cyklach księżyca. Według ich dawnych wierzeń – Wszechświat jest drzewem, którego korzenie i gałęzie rozciągają się w nieskończoność. Tak więc, w mitologii celtyckiej drzewo było bardzo ważnym symbolem, którego znaczenie było uniwersalne i ponadczasowe.

Celtycki horoskop urodzeniowy charakteryzuje się właśnie tym, że klasyczne znaki Zodiaku są zastąpione konkretnym drzewem, które posiada określone cechy, słabości, talenty oraz cele. Twórcami tego horoskopu najprawdopodobniej byli druidzi, którzy byli starożytnymi, celtyckimi kapłanami. Cieszyli się oni ogromnym poważaniem wśród ludności. Prowadzili oni rytualne obrzędy i ceremonie. Żyli na łonie natury i potrafili korzystać z jej dobrodziejstw. Prawdopodobnie to właśnie dzięki obcowaniu z naturą, poznali oni sekrety roślin i drzew, które przyczyniły się do powstania horoskopu celtyckiego. Wierzyli oni, że każdy człowiek posiada swojego opiekuna – drzewo, które było określane w zależności od jego daty urodzenia. Osoba taka, miała wtedy zostać obdarzona cechami, które są charakterystyczne dla jego opiekuna.

Dowiedz się, jakie drzewo jest Twoim patronem i opiekunem:

# Jabłoń (24 grudzień – 1 styczeń; 25 czerwiec – 4 lipiec)

horoskop urodzeniowy

Miłość

Jabłoń była uważana przez Celtów za drzewo życia. Była także symbolem miłości. Ludzi urodzonych w tym okresie cechuje uczuciowość, opiekuńczość oraz duża empatia. Są uprzejmi oraz tolerancyjni. Trudno wyprowadzić ich z równowagi. Nie lubią konfliktów i sporów. Potrafią szybko wypracować kompromis. Lubią opiekować się bliskimi i słabszymi. Ich atrakcyjność oraz ukryty wdzięk nadrabiają słabą wytrzymałość. Są kochający, troskliwi i bardzo czuli, jednak to niepoprawni romantycy, którzy mają tendencję do romansowania. Ich nieprzeciętna inteligencja oraz wiedza pchają ich do poszukiwania prawdy. Świetnie sprawdzają się w karierze naukowej.

Cechy: uczuciowość, empatia, czułość, troskliwość, zrównoważenie

# Jodła (2 styczeń – 11 styczeń; 5 lipiec – 14 lipiec)

horoskop urodzeniowy

Mistycyzm

Są to osoby z natury bardzo powściągliwe i wyniosłe. Często zachowują się tak, jakby uważały się za kogoś lepszego od innych. Mają bardzo silną osobowość. Często są postrzegane jako osoby chłodne. Są bardzo inteligentne, ale przez ich zachowanie, często wzbudza to skrajne emocje. Są wyrachowane i egoistyczne. Często uparte, kapryśne i krnąbrne. Są świadome swoich umiejętności i talentów, dzięki czemu ciężko nimi manipulować. Niezwykle ambitne i pracowite, dzięki czemu mają zapewniony sukces w każdej dziedzinie życia, jakiej się podejmą. Status społeczny jest dla nich bardzo ważny. Nie spoczną dopóki nie osiągną upragnionego celu. Sprawdzą się w każdym zawodzie.

Cechy: analityczny umysł, nieprzeciętny intelekt, refleksyjność, godność, powściągliwość

# Wiąz (12 styczeń – 24 styczeń; 15 lipiec – 25 lipiec)

horoskop urodzeniowy

Moralność

Osoby urodzone pod znakiem Wiązu charakteryzuje skromność i atrakcyjność. Są subtelne, dobroduszne, sympatyczne i godne zaufania. Mają dobre poczucie humoru. Zawsze spokojne i opanowane – nawet w trudnych sytuacjach. Dzięki tej samokontroli nikt nie jest w stanie wyprowadzić ich z równowagi. Posiadają świetne zdolności dyplomatyczne. Są szczere do bólu, a ich uczciwość jest na tyle wyważona, że nie budzi żadnych zastrzeżeń. Łatwo nawiązują nowe znajomość i przyjaźnie. Często są zbyt wymagające dla samych siebie. Cechuje je pozytywne myślenie oraz widzenie dobra we wszystkim i we wszystkich.

Cechy: spostrzegawczość, przenikliwość, zdolności organizacyjne, optymizm, wierność, lojalność, konsekwentność

# Cyprys (25 styczeń – 3 luty; 26 lipiec – 4 sierpień)

horoskop urodzeniowy

Wierność

Ludzie urodzeni w tym okresie cenią sobie prostotę i funkcjonalność. Prowadzą wręcz ascetyczny tryb życia. Kochają wolność. Nie lubią komplikacji i starają się unikać problemów oraz konfliktów. Nie przywiązują wagi do pieniędzy, czy też sławy. Nie gonią także za sukcesami i prestiżem. Są osobami towarzyskimi, jednak cenią sobie także spokój i samotność. Samowystarczalni indywidualiści. Nader wszystko pragną szczęścia i miłości. Są wierne w przyjaźni i miłości. Godne zaufania, ponieważ uczciwość jest dla nich bardzo ważna. Są wierne swoim przekonaniom i wartościom moralnym. Mogą mieć problemy z okazywaniem uczuć swoim bliskim i partnerom.

Cechy: lojalność, stałość, zdolność logicznego myślenia, refleksyjność, zaradność, skromność

# Topola (4 luty – 10 luty; 5 sierpień – 13 sierpień)

horoskop urodzeniowy

Pesymizm

Topole kierują się rozsądkiem i logiką. Są to osoby z reguły materialistyczne. Atrakcyjne. Z zamiłowaniem do mody i błyskotek. Jest to cecha szczególnie widoczna u nich w młodości. Mają trudności z dostosowaniem się do społeczeństwa i ogólnie przyjętych norm stylu życia. Unikają ludzi fałszywych i zakłamanych. Często objawiają się u nich irracjonalne lęki i obawy. Przykładem jest tutaj lęk przed starością. Chcą zatrzymać młodość jak najdłużej, co w efekcie przynosi odwrotny skutek. Lubią zabezpieczać się na przyszłość. Łatwo ulegają presji otoczenia, dlatego poszukują kogoś, w kim będą mogły mieć oparcie.

Cechy: wyobraźnia, intuicja, potrzeba wolności i niezależności, słabość, uległość, wrażliwość

# Cedr (11 luty – 18 luty; 14 sierpień – 23 sierpień)

horoskop urodzeniowy

Optymizm

Osoby te cenią sobie komfort i wygodę. Dumni, ambitni i ekscentryczni. Kochają oryginalność. Niepoprawni optymiści i entuzjaści, przez co mają tendencję do zrażania sobie innych ludzi oraz gubienia rzeczywistości. Wszystko widzą w różowych okularach. Są beztroskie i dynamiczne. Kochają radość i zabawę. Konsekwentnie dążą do osiągnięcia swoich celów. Posiadają świetne zdolności przywódcze i wiedzą jak zarządzać ludźmi. Ich decyzje są szybkie i trafne. W miłości są wierne, jednak długo muszą czekać na odpowiedniego partnera.

Cechy: optymizm, entuzjazm, inteligencja, zdolności przywódcze, upór, impulsywność

# Sosna (19 luty – 28/29 luty; 24 sierpień – 2 wrzesień)

horoskop urodzeniowy

Wyrafinowanie

Osoby urodzone pod opieką Sosny charakteryzują się gracją oraz elegancją. Są ambitne i posiadają wrodzony talent do organizacji oraz planowania. Odważnie przeciwstawiają się wszelkim trudnościom i przeciwnościom losu. Umieją wyjść cało z każdej opresji. Domatorzy, którzy cenią sobie rodzinę i domowe ognisko. Brakuje im jednak pokory. Uwielbiają sprawować kontrolę zarówno nad swoim życiem, jaki i życiem innych. Często przejawia się u nich egoizm. Planują wyłącznie z myślą o sobie, pomijając w tym inne osoby, które uważa za mało istotne. Charakteryzuje je nieprzeciętny intelekt oraz świetna umiejętność kombinowania. Są otwarte, towarzyskie i umieją zjednywać sobie przyjaciół – jednak ich interes jest priorytetowy. W miłości są trudne, przez co ich związki mają tendencję do bardzo szybkiego zakończenia.

Cechy: materializm, melancholijność, powściągliwość, ambicja, rzetelność, niestabilność emocjonalna

# Wierzba (1 marzec – 10 marzec; 3 wrzesień – 12 wrzesień)

horoskop urodzeniowy

Melancholijność

Wierzby są z natury bardzo delikatne i wrażliwe. Charakteryzuje je niezwykły wdzięk, owiany nutką tajemniczości. Są to osoby bardzo tolerancyjne, które bez problemów akceptują wady innych ludzi. Nie chowają długo urazy – potrafią szybko wybaczać wszelkie krzywdy. Kochają naturę i uwielbiają wypoczywać na jej łonie – w ten sposób ładują swoje baterie. Bywają jednak trudne we współżyciu. Są niepoprawnymi romantykami, co często prowadzi do nieporozumień w związku, szczególnie jeżeli partner nie ceni sobie zbytniej ekspresji uczuć. Mają silne skłonności do melancholii. Bywają kapryśne i miewają huśtawki nastrojów. Denerwują się z byle powodu i łatwo wyprowadzić je z równowagi. Są jednak szczere i zawsze chętne do pomocy.

Cechy: wrażliwość, łagodność, wyobraźnia, elastyczność, szczerość, kapryśność

# Lipa (11 marzec – 20 marzec; 13 wrzesień – 22 wrzesień)

horoskop urodzeniowy

Sceptycyzm

Osoby te cechuje nieodparty urok osobisty i delikatna natura. Bez problemu potrafią rozkochać w sobie osoby płci przeciwnej. Zawrócą w głowie każdemu, na kogo tylko zwrócą uwagę. Jednak mają niezwykle wysokie wymagania, którym często trudno sprostać. Bardzo wybredne. Zawsze mają wielkie marzenia i pragnienia, których nie sposób zadowolić półśrodkami. Unikają nadmiernego wysiłku i stresu. Są to osoby, które są pełne paradoksów i trudno je rozgryźć. Często ukrywają swoje emocje. Manipulują innymi, aby osiągnąć zamierzone cele, jednak nie robią tego w sposób perfidny. Z natury są nieśmiałe i bojaźliwe. Często leniwe i ospałe. Raczej małomówne i ciche w towarzystwie. Jednak zawsze grzeczne i taktowne.

Cechy: realizm, spostrzegawczość, powściągliwość

# Dąb (21 marzec – równonoc wiosenna)

horoskop urodzeniowy

Siła

Ludzie urodzeni w tym okresie charakteryzuje przede wszystkim siła i stanowczość. Dostojni i niezwykle charyzmatyczni, czym zjednują sobie szacunek i poważanie wśród innych. Są solidni, opanowani i zrównoważeni, dzięki czemu świetnie radzą sobie nawet w stresowych sytuacjach. Często jednak są uparci. To typowi ludzie czynu. Nie marnują czasu na zbędne dysputy. Mają bardzo silną intuicję, dzięki której praktycznie nigdy się nie mylą oraz potrafią wcześniej wyczuć zbliżające się kłopoty.

Cechy: dojrzałość, opiekuńczość, mądrość, równowaga

# Oliwka (23 wrzesień – równonoc jesienna)

horoskop urodzeniowy

Mądrość

Oliwki są szczere i pogodne. Dyskretne i zawsze mają świetne poczucie taktu. Prostolinijne i dobroduszne – nigdy nie życzą innym źle. Zawsze są chętne do wsparcia i pomocy. Bardzo ugodowe w miłości i związkach. Rozumieją potrzeby swojego partnera i szanują jego przestrzeń. Dbają o to by miał swobodę oraz poczucie niezależności. Nigdy nie robi scen i nie unosi się gniewem, nawet kiedy partner daje jej powody do zazdrości. Nie na dodatek, że znosi cierpienie w milczeniu, to jeszcze bardziej stara się dla swojego niewiernego partnera.

Cechy: spokój, opanowanie, równowaga, mądrość, szacunek

# Leszczyna (22 marzec – 31 marzec; 24 wrzesień – 3 październik)

horoskop urodzeniowy

Wyjątkowość

Osoby urodzone pod opieką Leszczyny są z natury niepozorne, delikatne i wątłe. Posiadają w sobie niesamowitą, wręcz magiczną siłę oddziaływania na innych. Bogate w niezwykłą mądrość, która pomaga im dostosować się do każdych warunków i sytuacji. Są to osoby dobre, pomocne i skromne. Mają silnie rozwiniętą intuicję i zmysł obserwacji. Wiedzą jak słuchać ludzi i dać im potrzebne wsparcie. Zawsze otwarte i chętne do pomocy. Nie lubią rozrzutności. Zawsze stawiają dobro innych, ponad swoje własne. Często wymagają zbyt wiele od samych siebie.

Cechy: inteligencja, wyobraźnia, dojrzałość, intuicyjność, łagodność

# Jarzębina (1 kwiecień – 10 kwiecień; 4 październik – 13 październik)

horoskop urodzeniowy

Wrażliwość

Jarzębiny to osoby, które umieją szybko przystosować się nawet do najbardziej niekorzystnych warunków i sytuacji. Mogą wydawać się kruche, ale posiadają bardzo silną osobowość. Są świadome swoich słabych i mocnych stron – umieją z nich dobrze korzystać. Bywa, że są naiwne, przez co łatwo je wykorzystać, tym bardziej, że są to osoby, które lubią pomagać innym. Lubią pochwały. Samodzielne i ambitne. Mają silne poczucie odpowiedzialności, w szczególności jeżeli chodzi o bliskich. Ich problemem jest to, że zbytnio angażują się emocjonalnie, w niektóre sprawy – np. często skupiają się na problemach, które nie raz okazują się zwykłymi błahostkami. Jednak wygląda na to, że Jarzębiny lubią życie w ciągłym stresie i niepokoju. W miłości są namiętne, ale bardzo pamiętliwe.

Cechy: wrażliwość, uzdrowienie, tajemniczość, ochrona, rozsądek, samodzielność

# Klon (11 kwiecień – 20 kwiecień; 14 październik – 20 październik)

horoskop urodzeniowy

Wolność

Urodzeni pod patronatem Klonu są indywidualistami, którzy posiadają silną osobowość i niezwykłą energię. Pracowici, kreatywni i dobrze zorganizowani. Lubią rozwijać swoje zdolności i potencjały. Zawsze zadbani i schludni. Mają dobry gust i głowę pełną pomysłów, które niestety rzadko realizują. Zawsze taktowne – uważają by nie urazić kogoś swoją opinią. Liczą się ze zdaniem innych. Uwielbiają podróżować i poznawać świat. Są otwarte na nowe doznania i pomysły. Bardzo inteligentne – mają wręcz fotograficzną pamięć. Lubią rzeczy praktyczne i przydatne. Interesują się nowinkami, szczególnie technologicznymi. Od przyjaciół i bliskich oczekują wsparcia. Często wpadają w kompleksy, dlatego łakną pochwał i docenienia.

Cechy: energia, humor, wyobraźnia, otwartość, wszechstronność

# Orzech (21 kwiecień – 30 kwiecień; 21 październik – 2 listopad)

horoskop urodzeniowy

Namiętność

Są to osoby pełne paradoksów i sprzeczności. Z natury spokojne i opanowane, ale również często samolubne i egoistyczne. Nie uznają kompromisów. Lubią szokować, dlatego też często wpadają na dziwne, ale zarazem niesamowite pomysły. Są świetnymi kompanami na imprezy i spotkania – dzięki ich pomysłom nikt nie będzie się nudzić. Posiadają obszerną wiedzę, która pomaga im radzić sobie w każdej sytuacji. Są bardzo zmienne i często miewają huśtawki emocjonalne – od miłości i namiętności do agresywności i okrucieństwa. Mają także tendencję do zazdrości. W swoich działaniach często są bezduszne i bezwzględne.

Cechy: subtelność, zaangażowanie, ambicja, zdecydowanie, bezwzględność

# Jaśmin (1 maj – 14 maj; 3 listopad – 11 listopad)

horoskop urodzeniowy

Dyplomatyczność

Ludzie urodzeni pod opieką Jaśminu są uczuciowi, empatyczni i niezwykle wrażliwi. Z natury nie ufni, chociaż lubią towarzystwo. Trzeba przy nich uważać na słowa, bo szybko można ich zranić. Boją się porażek. Mają tendencję do pesymizmu i wpadania w stany depresyjne. Nie lubią zobowiązań i obowiązków, ale są rzetelne w swoich działaniach. Cenią sobie swoją niezależność i swobodę. Nie są raczej osobami troskliwymi. Ważny jest dla nich ich własny interes, jednak nie są materialistami. Ważna jest dla nich możliwość rozwoju oraz bezpieczeństwo i stabilizacja. Zawsze są przygotowane na „czarną godzinę”. W związkach i rodzinie raczej chłodne i opanowane.

Cechy: wrażliwość, empatia, niezależność, wolność, pesymizm

# Kasztanowiec (15 maj – 24 maj; 12 listopad – 21 listopad)

horoskop urodzeniowy

Sprawiedliwość

Osoby te mają ogromne poczucie sprawiedliwości. Mają silną potrzebę poszukiwania prawdy. Wszelka forma działania sprzecznego z ogólnie przyjętymi zasadami moralnymi wzbudza w nich zdecydowany sprzeciw. Nie ustają w wysiłkach, aby bronić słusznej sprawy. Nie są przekupni i nie pójdą na żadne kompromisy. Są zawsze bezstronne i obiektywne. Bez względu na cenę będą bronić swoich przekonań. Dodatkowo Kasztany mają silne pragnienie miłości i czułości – nie mogą bez nich żyć. Kochają wolność, ale panicznie boją się samotności. Nie zrozumiane lub skrzywdzone, bywają cierpkie i pamiętliwe.

Cechy: bezstronność, spostrzegawczość, odwaga, uczciwość, impulsywność

# Jesion (25 maj – 3 czerwiec; 22 listopad – 1 grudzień)

horoskop urodzeniowy

Urok

Osoby, które znajdują się pod opieką Jesionu są z natury żywe i energiczne. Często przesadnie wymagające. Pragmatyczne. Mają tendencję do samouwielbienia i narcyzmu. Chciałyby, aby wszyscy mieli takie samo zdanie jak one. Lubią pochwały. Pracowici i wytrwali w swoich działaniach. Najlepiej czują się w pracach umysłowych. Dążą do samorozwoju. Lubią nauczać, a może raczej pouczać. W miłości są trudne, ponieważ mają swoje upodobania, do których partner musi się dostosować.

Cechy: ambicja, impulsywność, kapryśność, pracowitość

# Grab (4 czerwiec – 13 czerwiec; 2 grudzień – 11 grudzień)

horoskop urodzeniowy

Piękno

Są to osoby wyrozumiałe, jednak często zbyt pobłażliwe. Zawsze odpowiedzialne, sprawiedliwe i moralne. Nigdy nie naruszają powszechnie przyjętych reguł i zasad. Starają się, aby ich działania zawsze były słuszne. Nie podejmą się żadnego zadania, którego wyniku nie są pewni. Są uczciwi i prości. Nie znajdziesz wśród nich oszustów i kłamców. W miłości są czułe i troskliwe. Dla swojego partnera są w stanie zrezygnować ze swoich potrzeb.

Cechy: twórczość, kreatywność, wyobraźnia, błyskotliwość, opiekuńczość, uczciwość

# Figowiec (14 czerwiec – 23 czerwiec; 12 grudzień – 22 grudzień)

horoskop urodzeniowy

Sentymentalność

Ludzie urodzeni pod patronatem Figowca są wrażliwi i delikatni. Pracowici i zawsze chętni do pomocy. Zawsze można na nich polegać. Mają w sobie zdolność do przyciągania ludzi. Trzeba jednak uważać, bo łatwo je urazić – obrażają się wtedy na bardzo długo. Nie lubią sprzeciwów. Trudno im przyznać, że nie mieli w czymś racji. Nie dostrzegają swoich słabości i wad. Unikają trudności i wyzwań. Często popadają w kompleksy. Pragną stabilizacji i miłości. W związku potrzebują zapewnień i bliskości. Mają talent do pracy z dziećmi i ze zwierzętami.

Cechy: wrażliwość, pamiętliwość, uczuciowość, emocjonalność

# Brzoza (24 czerwiec – przesilenie letnie)

horoskop urodzeniowy

Twórczość

Są to osoby życzliwe, sympatyczne i wrażliwe. Mają w sobie ukryty wdzięk i szlachetność charakterystyczną dla osób wysoko urodzonych. Cieszą się dobrą opinią i poważaniem. Subtelne, opanowane i powściągliwe. Unikają wulgarnego obycia. Bardzo inteligentne, można wręcz powiedzieć błyskotliwe. Ich pomysłowość nie zna granic. Są bardzo utalentowane, szczególnie artystycznie. W miłości pobadają w skrajności – mogą być gorącymi kochankami, lub też oziębłymi szlachcicami.

Cechy: stabilność, zdolności adaptacyjne, potencjał, szlachetność

# Buk (23 grudnia – przesilenie zimowe)

horoskop urodzeniowy

Pomysłowość

Buki są z natury atrakcyjne i długowieczne. Zachowują wigor i dobrą kondycję nawet do późnej starości. Inteligentni i pomysłowi. Umieją wykorzystać potencjał swojego mózgu aby osiągnąć upragniony sukces. Wiedzą jak poruszać się w towarzystwie. Łatwo zawierają znajomości, które mogą mieć dla nich profity. Oszczędni i skrupulatni w swoich finansach – balansują na granicy sknerstwa. Są bardzo dokładni i lubią mieć wszystko pod kontrolą.

Cechy: dociekliwość, spryt, precyzja, pomysłowość, twórczość

 

Jesteśmy ciekawi, czy celtycki horoskop urodzeniowy, pokrywa się z Twoimi prawdziwymi cechami? Podziel się tym z nami w komentarzu.