Sok z brzozy i jego niezwykłe właściwości

Jakie właściwości ma sok z brzozy?

Sok z brzozy jest od wieków stosowany w medycynie naturalnej w leczeniu szeregu różnego rodzaju dolegliwości. Stanowi on niezwykle cenne źródło witamin oraz mikroelementów.

Najskuteczniejszy jest sok pozyskiwany z pnia brzozy, lecz korzystne właściwości lecznicze wykazuje również ten wyciskany z młodych liści i pączków rośliny. Sok z brzozy można stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Co zawiera sok z brzozy?

Sok z brzozy powinien stanowić nieodłączny składnik naszej codziennej diety, jako że niezwykle skutecznie uzupełnia niedobory witamin z grupy B, witaminy C, soli mineralny, wapnia, żelaza, potasu, fosforu, miedzi czy aminokwasów.

Kluczowe właściwości zdrowotne soku z brzozy

  • Pomoc w pozbywaniu się kamieni nerkowych – znajdujące się w nerkach kamienie powodują bardzo silny ból. By nieco go zredukować, warto sięgnąć po sok z brzozy, który posiada właściwości odtruwające i moczopędne. Wspomaga on pracę nerek, ułatwiając jednocześnie usuwanie złogów z przewodu moczowego i zapobiegając ponownemu pojawieniu się kamieni nerkowych.
  • Walka z reumatyzmem – sok z brzozy skutecznie łagodzi bóle reumatyczne oraz te związane z uszkodzeniem nerwu kulszowego. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest sięgnięcie po maść na bazie soku z brzozy, którą wsmarowuje się w obolałe miejsca dwa razy dziennie.
  • Wzmocnienie układu immunologicznego – sok z brzozy doskonale wzmacnia odporność i zapobiega infekcjom wirusowym. Jego stosowanie zaleca się w szczególności dzieciom jak i osobom starszym, które są w największym stopniu podatne na infekcje.
  • Wspomaganie pracy serca – naturalne przeciwutleniacze, jakie znajdują się w składzie soku z brzozy, w bardzo korzystny sposób wpływają na funkcjonowanie układu krwionośnego, zapobiegając jednocześnie niebezpiecznym chorobom serca. Regularne jego picie pozwala zapobiec zarówno zawałowi, jak i nadciśnieniu czy chorobom niedokrwiennym.
  • Poprawa wyglądu skóry – skutecznie wspomaga usuwanie z organizmu toksycznych substancji sprawiając, że skóra odzyskuje zdrowy koloryt i naturalny blask. Jego picie pozwala również pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, redukując widoczność cellulitu. Pierwsze efekty takiej kuracji zaobserwować można już po około 6 tygodniach.