Piękna, gładka twarz to marzenie każdej kobiety. By jednak mogła się taką stać, należy zadbać o stosowną jej pielęgnację. Jednym z polecanych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Na czym polega?
Peeling kawitacyjny (nazywany także kawitacją) to nowoczesny zabieg kosmetyczny polegający na usuwaniu martwego naskórka oraz nadmiaru sebum przy pomocy ultradźwięków. Jest on delikatny i bezbolesny, dzięki czemu sprawdzi się w przypadku niemalże każdej cery.
Czego można się spodziewać po takim zabiegu?
Kawitacja skutecznie złuszcza skórę, dzięki czemu staje się ona oczyszczona, odświezona i wygładzona. Co więcej, stosowane tu ultradźwieki wzbogacone o masaż, poprawiają mikrokrążenie skóry, nawilżając ją i dotleniając. Peeling kawitacyjny skutecznie regeneruje cerę, wzmaga produkcję kolagenu, rozjaśnia przebarwienia i wygładza zmarszczki.
Kiedy najlepiej wykonywać peeling kawitacyjny?
Aby nie narazić złuszczonej skóry na działanie promieni słonecznych, zabieg najlepiej robić w okresie od września do kwietnia. Po jego wykonaniu, należy pamiętać o ochronie cery przed słońcem oraz szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Przez kilka dni po wizycie w salonie kosmetycznym nie powinno się korzystać z basenu, sauny oraz solarium.
Peeling kawitacyjny krok po kroku
Pierwszy krok to oczyszczenie skóry. Następnie zostaje ona stosownie nawilżona – jedynie wówczas ultradźwięki będą w stanie zadziałać tak, jak powinny. Peeling kawitacyjny jest wykonywany przy pomocy specjalnej szpatułki. Tuż po nim możemy zrobić kolejny zabieg kosmetyczny. Związane jest to z faktem, iż kawitacja świetnie przygotowuje skórę do kuracji odżywczych i nawilżających, jako że przyspiesza wchłanianie substancji aktywnych.
Kto może wykonać peeling kawitacyjny, a kto powinien z niego zrezygnować?
Peeling kawitacyjny może być wykonywany na cerze każdego rodzaju. Jeżeli jesteśmy posiadaczmi cery normalnej, po zabiegu możemy spodziewać się jej odświeżenia oraz odżywienia. Gdy nasza skóra jest tłusta lub mieszana, kawitacja spowoduje redukcję porów oraz wydzielania sebum. Taki zabieg świetnie sprawdzi się także u osób walczących z przebarwieniami czy trądzikiem różowatym. Na kawitację mogą sobie również pozwolić panie z cerą wrażliwą i naczynkową.
Zabiegu tego nie powinno się natomiast wykonywać w ciąży oraz wówczas, gdy borykamy się z zakażeniami skóry, posiadamy rozrusznik serca lub metalowe implanty albo chorujemy na niewydolność krążenia, osteoporozę, padaczkę lub nowotwór.
Jak często można wykonywać peeling kawitacyjny?
W celu odświeżenia cery, zabieg można wykonać jednorazowo. Jeżeli jednak borykamy się z problemami skórnymi, w celu utrwalenia efektu najlepiej wykonać od 3 do 6 zabiegów w odstępie 7, 14 lub 30 dni.