Opadająca powieka – Prosty i skuteczny sposób!

Opadająca powieka

Opadająca powieka lub powieki są dość frustrującą przypadłością. Nie na dodatek, że jest to bardzo nieestetyczna dolegliwość, która sprawia, że wyglądamy o wiele starzej i na bardziej zmęczonych, to jeszcze do tego osoby na nią cierpiące mogą odczuwać duży dyskomfort z powodu osłabionego pola widzenia. Dla kobiet jest dodatkowo uciążliwa, ponieważ sprawia duże trudności w nakładaniu makijażu oka.

Większość z nas akceptuje ten stan, opadająca powieka jako normalny efekt starzenia się. Prawda jest taka, że bardzo często powodem dlaczego tego stanu rzeczy jest zbytnie przemęczanie naszych oczu. Długa praca przed komputerem lub też zbyt długie oglądanie telewizji, połączone z niedosypianiem lub brakiem odpoczynku dla naszych oczu, mogą być jednymi z powodów nadwyrężania nie tylko naszego wzroku, ale również pogorszenia się kondycji naszych powiek oraz skóry wokół oczu.

Skóra wokół oczu jest cienka, bardzo delikatna i podatna na urazy. Bardzo często zdarza się, że kobiety nadwyrężają ją podczas zbyt „agresywnego” zmywania makijażu oczu, rozciągając bezlitośnie skórę wokół nich.

Jednak zdarza się również, że w niektórych przypadkach ta dolegliwość może zostać spowodowana urazem, uszkodzeniem nerwu lub po prostu chorobą.

Opadająca powieka

Istnieje niewiele sposobów, które mogą zaradzić opadaniu powieki lub poprawić ich obecny wygląd. Bardzo często pozostaje nam tylko interwencja chirurgiczna, ale przed tym warto jeszcze wypróbować nasz sposób!

Aby wypróbować nasz sposób wystarczy Tobie… jedno jajko!

Opadająca powieka sposób

Tak, właśnie jajko!
Nie od dzisiaj wiadomo, że od wieków jajka były stosowane kosmetologii jako bardzo cenny składnik różnego rodzaju kosmetyków. Najczęściej stosuje się ich niesamowite, odżywcze właściwości w wielu rodzajach maseczek, nie tylko do skóry twarzy i ciała, ale również włosów!

Jajko odżywia skórę, zapobiega zaskórnikom i trądzikowi oraz pomaga zmniejszyć widoczność blizn. Dodatkowo posiada właściwości ujędrniające skórę wokół oczu!

Jak to zrobić?

  1. Dokładnie oczyść skórę twarzy z makijażu i wszelkich zanieczyszczeń.
  2. Wyparzone wcześniej jajko rozbij oddzielając białko od żółtka. Żółtko możesz użyć później do przygotowania maseczki, np. na dłonie lub włosy. Natomiast białko lekko „rozbełtaj”.
  3. Za pomocą wacika, nałóż sporą ilość białka tylko na powieki lub jeżeli chcesz – całą twarz. Uważaj, żeby nie dostało się od oczu!
  4. Trzymaj oczy zamknięte i relaksując się poczekaj, aż białko wyschnie.
  5. Umyj dokładnie twarz pod bieżącą, ciepłą wodą.

Rezultaty zauważysz już po pierwszym użyciu! Skóra po tym zabiegu będzie ładnie błyszcząca i naciągnięta. Regularna pielęgnacja tym sposobem sprawi, że kondycja naszej skóry poprawi się diametralnie! Ponieważ jest to naturalna metoda – możesz ją stosować tak często jak tylko masz czas i ochotę.

Nawet jeżeli problem jeszcze cię nie dotyczy – nie bagatelizuj tej sprawy, ponieważ z czasem jest coraz trudniej poprawić kondycję naszej zaniedbanej latami skóry. Tak więc, już dziś w ten prosty i przystępny sposób zacznij o nią dbać a opadająca powieka będzie przeszłością!