Liść laurowy pomoże na wypadaniu włosów!

liście laurowe na włosy

Wypadanie włosów to coraz powszechniejszy problem, na który skarżą się nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Wywołuje to dyskomfort oraz znacznie wpływa na naszą samoocenę. Na szczęście jest na to prosty, domowy sposób liść laurowy na włosy.

Na pewno wszystkie składniki posiadasz w swojej kuchni,a zwłaszcza liść laurowy, tak więc obejdzie się bez wydawania pieniędzy.

Tak więc potrzebujemy:

  • 3 łyżki pokruszonych liści laurowych
  • 3 łyżki rumianku
  • pół szklanki wody

Liście laurowe i rumianek zalewamy zagotowaną wodą. Pozostawiamy do zaparzenia na 3 godziny. Następnie wszystko przecedzamy przez gazę lub sitko do butelki. Tak przygotowany napar wcieramy w skórę głowy. Pozostawiamy na pół godziny, a następnie myjemy głowę tak jak zawsze. Jeżeli mamy włosy lub skórę głowy z tendencją do przesuszania, warto do mieszanki dodać kilka kropel oliwy z oliwek lub innego oleju.

Przed nałożeniem mieszanki na całą głowę, zalecamy przetestować ją najpierw na małym skrawku skóry, aby upewnić się, że nie wystąpi uczulenie.

Liście laurowe działają przeciwłupieżowo!

Tak wiec, jeżeli łupież jest kolejną, dręczącą cię dolegliwością – to ten napar również pomoże ci w walce z nim.

Oczywiście, żeby terapia była skuteczna, ważne jest, żeby stosować ją regularnie.

liść laurowy na włosy

A Wy? Jakie domowe i sprawdzone sposoby znacie na poprawę kondycji waszej skóry głowy i włosów? Podzielcie się nimi w komentarzach.