Jak wrócić do swojej wagi po urlopowym obżarstwie?

Urlop to czas, w którym folgujemy sobie ze wszystkim. Boleśnie odczuwają to nasze portfele i często… Waga łazienkowa. Jak zgubić kilogramy, które zostały nam po odwiedzinach budki z lodami, a potem jeszcze pizzy na kolację? Czy koniec urlopu musi oznaczać liczenie każdej kalorii?Pamiętaj, że urlop trwa zwykle ok. 2 tygodni. Rok ma ich 52, więc nadal masz 50 tygodni na dążenie do swojego celu. Mam więc nadzieję, że każdy jeden grzeszek wywołał piękny uśmiech na Twojej twarzy. Po trzecie, tak jak super formy nie robi się w dwa tygodnie, to o ile jesteśmy względnie zdrowi, tak samo nie da się jej zrujnować.

Wróć do regularnej aktywności fizycznej.

O ile nie jesteś zawodowym sportowcem (a i ich to w jakimś stopniu dotyczy), to podczas urlopu Twoja aktywność fizyczna ulega zmianie. Może zwykle regularnie ćwiczysz lub chodzisz na spacery, a urlop chcesz spędzić na basenowym leżaku, czytając dobre książki i łapiąc piękną opaleniznę. Może 3x w tygodniu przerzucasz żelastwo na siłowni, a urlop to bardziej aktywny wypoczynek na wycieczce rowerowej lub kilka pobudzających długości basenu niż zaplanowany trening. Tak czy siak, na urlopie raczej nie robisz tego co zwykle i o ile Ci się to podoba, to korzystaj z tego czasu. Po powrocie, po prostu jak najszybciej wróć do tego co było. Ciało szybko sobie przypomni do czego je przyzwyczailiśmy i nabierze rozpędu szybciej niż się nam wydaje.

Mądrze zaplanuj posiłki.

Koniec urlopu nie musi oznacza od razu odmawiania sobie każdej żywieniowej przyjemności, ale zwyczajnie trzeba je wziąć pod uwagę w swoim bilansie kalorycznym. Jeżeli wrócisz do aktywności, to bardzo prawdopodobne, że nie będzie potrzebny okres redukcji i niewygodnych restrykcji. Wystarczy powrót do tego co było i zdrowy rozsądek. Kolejną kwestią jest nasz sposób żywienia podczas wypoczynku. Co prawda duża część osób już nawet na wczasach zwraca uwagę na to co je, to jednak nie da się ukryć, że wpada tu więcej grzeszków niż zwykle, a dodatkowo najczęściej są to wysoko przetworzone produkty, które sprzyjają zatrzymywaniu wody w organizmie, a co za tym idzie nie ułatwiają utrzymania wagi. Już samo ograniczenie ich w diecie pourlopowej może doprowadzić do niższego wskazania na wadze.

Suplement na odchudzanie zostaw na koniec.

Suplement na odchudzanie to dodatek do reszty naszych wysiłków i na pewno nie może być podstawą całego procesu. Na rynku dostępna jest ogromna ilość tego typu środków. Wszystkie mają na celu pomóc nam w redukcji masy ciała, ale sposób ich działania może być różne i warto dobrać takie, z którego najwięcej wyniesiemy. Spalacz tłuszczu, to zwykle suplement na odchudzanie opierający się na przyspieszeniu naszego metabolizmu. Na takim wyborze skorzystają najwięcej osoby, stawiające na powrót do formy głównie przez aktywność fizyczną. W przypadku gdy Twoim głównym problemem jest podjadanie, możesz rozważyć wybór pomiędzy produktami zmniejszającymi apetyt.