Jak przyspieszyć okres?

Sprawdzone sposoby na to jak przyspieszyć okres

Z pewnością każda z nas była kiedyś w sytuacji, gdy planowała ważną imprezę lub urlop i właśnie wówczas miała nadejść miesiączka. Jak przyspieszyć okres? Nie ma na to stuprocentowego sposobu, lecz domowe sposoby mogą się tu okazać bardzo skuteczne.

Zanim będziecie chciały skorzystać z porady jak przyspieszyć okres upewnijcie się, że nie jesteście w ciąży – każda, nawet najmniejsza ingerencja może bowiem zaszkodzić płodowi.

Garść teorii

Teoretycznie, cykl menstruacyjny trwa 28 dni, lecz niekiedy może on ulec skróceniu lub wydłużeniu, powodując problemy z zajściem w ciążę. Gdy zażywamy tabletki antykoncepcyjne, możemy nieco oszukać nasz organizm. W tym celu, rezygnujemy z przerwy w ich przyjmowaniu i wraz z momentem pojawienia się krwawienia rozpoczynamy następny blister. Zażywając tabletki w takim trybie, termin miesiączki przypadnie wówczas, gdy przestaniemy je przyjmować. Tego typu manipulacje należy jednak stosować sporadycznie i wyłącznie w przypadku tabletek jednofazowych.

Jak przyspieszyć okres? Domowe sposoby

  • wzięcie gorącej kąpieli,
  • zażycie aspiryny (lek ten powoduje rozrzedzenie krwi),
  • wypicie lampki czerwonego wina – działa ono rozkurczająco na mięśnie macicy i naczynia krwionośne,
  • wypicie herbaty ziołowej o właściwościach rozkurczających. Do tego celu sprawdzić mogą się napary z imbiru, krwawnika, dziurawca, nagietka, malwy czy natki pietruszki,
  • poruszanie się – pójście na jogging, rower czy siłownię.

Powyższe sposoby na to, jak przyspieszyć okres należy traktować z dystansem – nie u wszystkich kobiet okażą się one skuteczne.