Dieta oxy – na czym polega i jakie są jej etapy?

Jakie są etapy dieta oxy?

Dieta oxy to trójfazowy system odchudzania, którego zasady są bardzo zbliżone do diety Dukana. Pozwala ona na szybkie zrzucenie nawet kilkunastu kilogramów w przeciągu zaledwie trzech tygodni.

Na czym polega dieta oxy? Czy jest ona bezpieczna?

Czym jest dieta oxy?

Dieta oxy składa się z trzech faz trwających po 7 dnia każda. Jej podstawą jest bogaty w antyoksydanty shake powstający przez zmieszanie ze sobą kefiru, otrąb pszennych oraz żurawiny. Ma on na celu usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn, co pozwala na unikniecie sutków ubocznych diety proteinowej takich, jak uczucie ciężkości i zmęczenia.

Pierwszy etap diety oxy – fat burning

Pierwszy etap diety oxy polega na bardzo szybkim spaleniu tkanki tłuszczowej. W menu dominuje tutaj białko zwierzęce podane w odpowiedniej ilości. Nie musimy się tutaj obawiać o skutki uboczne takie, jak zmiany miażdżycowe czy obciążenie pracy nerek lub wątroby.

Drugi etap diety oxy – step

Kolejny etap skupia się na utrwaleniu wcześniejszych efektów, w związku z czym niezbędne jest wprowadzenie do diety białka roślinnego. Jego stosunek do białka zwierzęcego powinien tutaj wynosić 50:50.

Trzeci etap diety oxy: balance

Etap ten ma na celu uchronić osobę odchudzającą się przed efektem jo-jo. Zawartość składników odżywczych jest tutaj całkowicie zgodna z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia, jako że ilość białka mieści się w granicach około 70 g, czyli tyle, ile powinna wynosić dzienna jego norma.

Przeciwwskazania do diety oxy

  • ciąża i karmienie piersią,
  • alergia pokarmowa na białko i nietolerancja tego składnika,
  • obecność kamieni nerkowych,
  • podwyższony poziom kreatyniny,
  • choroby nerek i wątroby,
  • cukrzyca,
  • wrzody żołądka.