Dieta jogurtowa – sprawdź na czym polega

Jak wygląda dieta jogurtowa?

Dieta jogurtowa, wbrew swojej nazwie nie opiera się na tylko jednym produkcie i jest bardzo zróżnicowana. Na czym polega?

Dieta jogurtowa w założeniu powinna trwać 14 dni, w ciągu których jesteśmy w stanie schudnąć nawet 6 kilogramów. Stanowi ona także świetny sposób na oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn. Warto także zdawać sobie sprawę z faktu, że regularne spożywanie jogurtów bogatych w wapń, witaminy i cenne kultury bakterii skutecznie podwyższa naszą odporność i w pozytywny sposób wpływa na wygląd skóry oraz kondycję układu nerwowego.

Dla kogo dieta jogurtowa?

Jako że dieta jogurtowa jest bogata we wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, do jej stosowania nie ma wielu przeciwwskazań. Jest on zarówno lekka, zdrowa, jak i smaczna.

Przykładowy jadłospis diety jogurtowej

W trakcie diety jogurtowej, poza jogurtami, spożywać można owoce, warzywa, pieczywo oraz białe mięso. Przykładowy jadłospis przedstawia się następująco:

  • Śniadanie – banan, jogurt owocowy, 5 łyżek muesli.
  • Obiad – marchewka, groszek, kalafior oraz brokuły gotowane na parze, pół torebki ryżu. Całość polana jogurtem naturalnym i posypana natką pietruszki.
  • Kolacja – kromka pełnoziarnistego pieczywa posmarowanego masłem, pomidor, pół papryki, jogurt naturalny.