Ćwiczenia na boczki od Ewy Chodakowskiej

Jakie są ćwiczenia na boczki?

Zbliża się upragniony urlop, a Wy wciąż walczycie z nadprogramowymi kilogramami? Wypróbujcie te ćwiczenia na boczki od Ewy Chodakowskiej!

Trening składa się z 3 ćwiczeń, które wykonujemy po 30 sekund każde. Cały zestaw powtarzamy 3 razy. To ekspresowy trening, jako że całość zajmie nam zaledwie 6 minut. Między ćwiczeniami na boczki robimy 10 sekund przerwy. Cały trening wykonujemy w pozycji stojącej. Te ćwiczenia na boczki są na tyle fenomenalne że, nie wymagają żadnego sprzętu.

Skręty tułowia z unoszeniem kolan

Stajemy. Układamy zgięte w łokciach dłonie za głową lub trzymamy je przy uszach. Wykonujemy skręty tułowia raz w jedną, raz w drugą stronę, unosząc równocześnie naprzemiennie zgięte w kolanach łokcie w taki sposób, by lewy łokieć zetknął się z prawym kolanem i na odwrót. Przez cały czas mięśnie brzucha powinny być napięte.

Ściąganie kolan do łokci

Stajemy. Układamy ręce w okolicy głowy tak, jak podczas pierwszego ćwiczenia. Ściągamy kolana w kierunku głowy kierując je nie przed siebie, ale na boki; raz na lewą, raz na prawą stronę, zbliżając je do łokci. Podczas ćwiczenia ramiona powinny tworzyć linię prostą.

Wymachy nóg przed siebie

Wykonujemy naprzemiennie podwójne wymachy nóg przed siebie. Najpierw unosimy kolano w kierunku klatki piersiowej, a następnie szybko je opuszczamy, unosimy wyprostowaną nogę i dotykamy ją przeciwstawną ręką. Plecy przez cały czas pozostają wyprostowane.