ZASTOSUJ TEN PROSTY TRICK ABY TWOJE PRANIE BYŁO ŚWIEŻE, BIAŁE I PACHNĄCE. TANIO, PROSTO I BEZ ŚRODKÓW CHEMICZNYCH!

Spis treści

Większość z Nas na pewno zdaje sobie sprawę z tego, jak szkodliwa jest chemia dla naszego zdrowia. Niestety bardzo trudno jest w dzisiejszych czasach znaleźć produkty, które były by jej pozbawione – szczególnie jeżeli mówimy o środkach do prania.

Wystarczy jednak tylko zaopatrzyć się w jeden składnik, który dodawany do każdego prania zaoszczędzi nam sporo wysiłku, pieniędzy i nerwów. Dzięki niemu nasze pranie będzie olśniewało nieskazitelną bielą oraz świeżym zapachem.

Na pewno zdarza się Wam, że proszek do prania pozostawia na wypranej odzieży nieestetyczne plamy. Osoby, które mają wrażliwą skórę zdają sobie doskonale sprawę do jakiego stopnia może uczulić źle wypłukany z ubrań proszek. Rozwiążemy ten problem dodając do prania 125 ml octu!

Dzięki dodatkowi octu, pozbędziesz się plam z białych ubrań, szczególnie tych żółtych od potu. To sprawdzony sposób naszych kochanych babć!

Wlej 125 ml octu do swojej pralki, a twoje kolorowe ubrania zachowają żywe barwy na dłuższy czas. Dodatkowo zmechacony materiał będzie się oddzielał od ubrań.

Zamiast drogich płynów do płukania, użyjmy octu. Ma on podobny efekt, ale jest dużo bardziej przyjazny dla środowiska. Nie martw się, twoje ubrania nie przenikną zapachem octu.

Choć na początku możne nam się to wydać absurdalne, ale dodatek octu do prania pomoże nam zneutralizować nieprzyjemne zapachy takie jak na przykład dym papierosowy, czy też brzydki zapach potu.

Za pomocą octu uda się nam także usunąć trudne plamy z ubrań. Wystarczy namoczyć je przez noc w ciepłej wodzie z dodatkiem octu, a następnie wyprać w pralce jak zwykle.

Kiedy mamy w domu zwierzątko, na pewno wiemy jak trudno jest pozbyć się sierści z niektórych ubrań. Dodatek octu również może nam pomóc w tej sprawie!

Jeżeli mamy ubrania, które wymagają prania ręcznego, dodajmy do miski z wodą 60 ml octu i moczmy je przez 30 minut. Tym sposobem wyczyścimy najbardziej delikatne rzeczy.

Warto również wspomnieć, że ocet pomoże nam utrzymać naszą pralkę w czystości, bez konieczności używania jakichkolwiek drogich środków chemicznych!