5 DOMOWYCH PORAD, DZIĘKI KTÓRYM W NATURALNY SPOSÓB ZADBASZ O SWOJE PRANIE

Wkładasz ubrania do pralki mając nadzieję, że wyciągniesz je w takim samym stanie. Często prawda okazuje się zupełnie inna. Jak temu zaradzić?

Białe ubrania często szarzeją lub zyskują bardziej żółtawy odcień. Czarne ubrania stają się wyblakłe, a kolorowe utraciły swoja żywą barwę. Na rynku istnieje wiele produktów wybielających lub chroniących kolor naszej odzieży, ale często są one bardzo drogie, bądź nie przynoszą upragnionego rezultatu. Żeby oszczędzić wam rozczarowania i wydanych niepotrzebnie pieniędzy, polecamy wam te proste rozwiązania z użyciem produktów, których większość na pewno znajdzie się w waszym domowym gospodarstwie

Pieprz

Oprócz zwykłych detergentów, dodajmy do prania łyżeczkę zmielonego czarnego pieprzu (w możliwie najniższej temperaturze). Przyprawa działa skutecznie, jeśli chodzi o pozbywanie się pozostałości proszku na ubraniach. Dzięki temu kolor dłużej zachowuje swoją świeżość.

Sól

Dodajmy około 90 g soli do prania, a pozostałości po detergentach nie będą się gromadzić na włóknach. Dzięki temu kolor będzie bardziej świeży.

Ocet

Ocet także pomaga usunąć resztki proszku z odzieży. Do tego działa jako środek zmiękczający pranie. Dodaj filiżankę octu do cyklu płukania. Nie obawiaj się zapachu, zniknie on podczas prania.

Cytryna

Zamiast octu można dodać trochę kwasu cytrynowego do płukania. Wyblakłe ubrania są jeszcze do uratowania!

Kawa

Kawa (bądź czarna herbata) działa jak naturalny barwnik. Dodaj (wcześniej ugotowaną) kawę bezpośrednio do komory piorącej. Upewnij się, że w środku masz tylko czarne ubrania!