Podróbki perfum – jak odróżnić je od oryginału? 9 przydatnych sposobów!

podróbki perfum

Na pewno nie jedna z Nas kupując perfumy przez internet lub poza drogerią natknęła się na podrobiony produkt. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że nawet w niektórych drogeriach lub perfumeriach możemy natknąć się na podróbki perfum.

Wydając nasze ciężko zarobione pieniądze chcemy, żeby zakupiony przez nas produkt był wysokiej jakości. Coraz to wymyślniejsze i wyrafinowane metody sprzedawców sprawiają, że zwyczajnie jesteśmy oszukiwani na produktach, które mogą nawet zaszkodzić naszemu zdrowiu. Mamy jednak dla Was kilka porad, które pomogą odróżnić oryginalny zapach od wyrafinowanej podróbki perfum.

Opakowanie

Oryginalne zapachy zazwyczaj zapakowane są w celofan, który jest gruby i dokładnie przylega do pudełka. Niewłaściwie owinięta folia może świadczyć o tym, że perfumy nie są oryginalne.

podróbki perfum

Klejenie i szwy

W przypadku podróbek, opakowanie perfum jest uszczelnione w nieatrakcyjny sposób. Spoina często jest duża i widać na niej nadmiar kleju. Prawdziwe perfumy będą mieć zawsze opakowanie bez skazy.

podróbki perfum

Pudełko

Oryginalne opakowanie wykonane jest z wysokiej jakości tektury i chroni butelkę przed uszkodzeniem. Wewnątrz pudełka znajdują się także specjalne konstrukcje utrzymujące flakonik na miejscu.

podróbki perfum

Etykieta i oznakowanie

Strzałka wskazująca na prawo powinna być ciemniejsza niż ta, która wskazuje w lewo. Również nie wahaj się sprawdzić stronę internetową producenta.

podróbki perfum

Design

Nie zapomnij sprawdzić projekt flakonu! Często również zdarzają się niewidoczne na pierwszy rzut oka literówki w nazwach perfum.

podróbki perfum

Kolor perfum

Znane marki nie używają zbyt wielu barwników, dlatego też zazwyczaj kolory oryginalnych perfum są pastelowe. Jaskrawe kolory mogą świadczyć o chemikaliach dodawanych do podróbek.

podróbki perfum

Zakrętka

Zakrętka powinna być idealnie symetryczna. Chyba, że producent przewidział inny projekt.

podróbki perfum

Numer seryjny

Numer seryjny powinien znajdować się na dnie butelki, ale nie być do niej przyklejony. Numer seryjny znajdujący się na butelce powinien również być identyczny z tym na pudełku. W przypadku pudełka powinien być on nadrukowany lub wybity.

podróbki perfum

Butelka

Autentyczne perfumy będą miały wysokiej jakości butelkę. Szkło powinno być gładkie i cienkie. Podróbka zwykle będzie gorzej wyprofilowana i nieco szorstka.

podróbki perfum