Masa solna – jak zrobić z niej ekologiczne zabawki?

masa solna

Kto powiedział, że z dzieckiem można bawić się tylko gotowymi zabawkami? Do tego celu równie dobrze sprawdzi się na przykład masa solna.

Masa solna stanowi doskonałe tworzywo do zabawy, z pomocą którego, razem z dzieckiem przygotujemy jedyne w swoim rodzaju, ekologiczne zabawy. To świetny sposób na wspólne spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Jak ją przygotować?

Masa solna krok po kroku

Do zrobienia masy solnej potrzebować będziemy wody, soli oraz mąki, które mieszamy ze sobą. Uwaga! Łącząc mąkę i sól należy zachować proporcje 2:1. Uzyskana masa powinna być zbita. Nie może się ona rozpadać ani przyklejać do palców.

Co warto wiedzieć na temat masy solnej?

Masę solną możemy przygotować razem z dzieckiem lub pozwolić zrobić mu ją samodzielnie. To świetny sposób na ćwiczenie umiejętności manualnych. Często określa się ją mianem naturalnej plasteliny. Trudno się temu dziwić – ma ona podobne właściwości, a co więcej, jest naturalna, a co za tym idzie – bezpieczna dla maluchów. Gotową masę solną możemy przechowywać w lodówce przez kilka dni – wystarczy, że zapakujemy ją do plastikowego woreczka. Jeżeli będzie ona nieco wyschnięta, wystarczy, że dolejemy do niej odrobinę wody.

Sposoby na suszenie figurek z masy solnej

Gdy nasze figurki z masy solnej będą gotowe, warto je wysuszyć – dzięki temu stanowić będą świetną pamiątkę, którą możemy umieścić na przykład na regale w pokoju malucha. Możemy to zrobić na świeżym powietrzu, kładąc je na płaskiej powierzchni i zostawiając na kilka godzin lub umieścić na kilka minut w piekarniku rozgrzanym do temperatury 70 stopni Celsjusza.