Sposoby na niesforne brwi

Nieposkromione brwi potrafią zepsuć efekty nawet najstaranniej wykonanego makijażu. Zarówno właścicielki mocno wyregulowanych, jak i bardziej krzaczastych brwi doświadczają problemów z ich odpowiednim ułożeniem. Aby wyeliminować kłopoty związane z nierównymi i wyginającymi się włoskami, warto wypróbować sprawdzonych sposobów na niesforne brwi. Co pomoże je skutecznie ujarzmić, przywracając im estetyczny wygląd?

Regulacja brwi

Podstawowym działaniem ułatwiającym uzyskanie równych i gładkich brwi jest ich odpowiednia regulacja. Można przeprowadzić ją zarówno samodzielnie, jak i z pomocą kosmetyczki w salonie urody. Korekcję ich kształtu można wykonać za pomocą pęsetki, nitkowania, gorącego wosku lub lasera. Każdorazowo konieczne będzie zachowanie maksymalnej ostrożności oraz staranne wyznaczenie docelowego kształtu brwi. Choć samodzielna regulacja jest znacznie tańsza, to skorzystanie z usług profesjonalisty będzie gwarancją uzyskania optymalnego efektu.

 

Stylizacja brwi

Prócz regularnej regulacji niesfornych włosków nad oczami, równie ważna jest staranna stylizacja brwi. Obejmuje ona zarówno skracanie włosków, jak i ich układanie za pomocą wybranych preparatów. Jak poprawić wygląd brwi poprzez ich odpowiednie kształtowanie?

  • Właścicielki mocno rozrośniętych brwi powinny rozważyć ich skracanie za pomocą nożyczek. Długie i zakręcające włoski można nieco przyciąć, eliminując tym samym efekt krzaczastych brwi. Dzięki temu nie stracą one gęstości, a jednocześnie zyskają jednolity kształt i gładszą powierzchnię.
  • Kolejną sprawdzoną metodą poprawiającą wygląd twarzy jest układanie włosków za pomocą mydła do stylizacji brwi Soap brows Lash Brow. To profesjonalny produkt, który skutecznie dyscyplinuje niesforne włoski, nadając im trwały kształt na wiele godzin oraz uwydatniając ich estetyczny wygląd. Wystarczy nałożyć mydło do brwi za pomocą jednorazowej szczoteczki, by zachować pożądany kontur i gładkość włosków przez cały dzień.
  • Wiele osób chcących ujarzmić swoje niesforne brwi sięga także po posiadane w łazience kosmetyki – wazelinę, wosk czy lakier do włosów – nakładając je na włoski za pomocą szczoteczki do malowania rzęs. To tani sposób poprawienia kształtu brwi, który jest jednak stosunkowo nietrwały. Niestarannie nałożony preparat może także wpaść pod powieki i podrażnić oczy, niwecząc cały trud włożony w wykonanie makijażu.

 

Ujarzmienie niesfornych brwi to z pozoru trudne zajęcie, nierzadko nie przynoszące pożądanego efektu. Tymczasem wystarczy odpowiednio wyregulować i skrócić włoski oraz ułożyć je z użyciem profesjonalnego mydła do brwi, by na długi czas uzyskać estetyczny rezultat, poprawiający cały wygląd twarzy.