Mądrości, o których Twoja Dusza chce żebyś wiedział

dusza

Wszystkie wydarzenia, które mają miejsce w naszym życiu są doświadczeniem, które kryją w sobie potencjał. Trzeba tylko nauczyć się dostrzec w nich doskonałość Stwórcy. Nie tylko w sytuacjach pozytywnych, ale przede wszystkim tych negatywnych. Ponieważ te najtrudniejsze doświadczenia uczą nas najpiękniejszych wartości.

Dusza przed wcieleniem się tu na Ziemi, wybiera czego chce doświadczyć. Decyduje jakie doświadczenia są jej potrzebne na drodze do wzrastania. Przyjmuje ciało, aby doświadczać siebie zgodnie z jej wyborem.

dusza

Aby to zrozumieć, Twoja Dusza/Esencja chce żebyś wiedział, że:

  1. JESTEŚ DOSKONAŁY, TAKI JAKI JESTEŚ

Największym pragnieniem duszy jest doświadczać coraz to wyższych wymiarów siebie. Kolejne wcielenia są po to, aby ciągle doświadczać i ewoluować. Lecz przede wszystkim jest ważne, abyś żył w zgodzie z samym sobą bez względu na to co zrobiłeś. Próbować nie powtarzać ciągle tych samych błędów. Jesteśmy istotami rozwijającymi się, które mają prawo się pomylić.

„ Jesteśmy doskonali w całej swej niedoskonałości.”

  1. PATRZ NA SIEBIE POPRZEZ PRYZMAT ZROZUMIENIA

Nasze myśli na temat nas samych są bardzo ważne. Zbyt często osądzamy siebie za różne niepowodzenia. Ciągle krytykujemy siebie oraz swoje reakcje na daną sytuację.

Dusza upomina nas, aby spojrzeć na siebie łaskawym okiem i powiedzieć sobie: „ na daną chwilę i w oparciu o wiedzę, którą posiadałem w tym czasie, zrobiłem wszystko co mogłem” lub „ jestem wystarczająco dobry taki jaki jestem”.

  1. SIĘGAJ GŁĘBOKO DO SWYCH UCZUĆ

Nasza najwyższa prawda ukryta jest w najgłębszych uczuciach, dlatego doświadczajmy emocji i słuchajmy swoich uczuć. Kierujmy się nimi i szanujmy je. W ten sposób przemawia do nas nasza dusza, która rozumie to czego rozum nie pojmuje. Gdy działamy zgodnie ze swoją prawdą przyspieszamy tym samym swój rozwój duchowy. Myśli są tylko tworami umysłu, a uczucia są prawdziwe.

Wsłuchajmy się również w to, co mówi nam nasze doświadczenie. To jest znacznie ważniejsze od tego co mówią nam autorytety, książki, guru czy kapłani. Słowa są najbardziej zawodnym sposobem głoszenia prawdy, gdyż często wkrada się w nie manipulacja i przeinaczenia .

  1. JESTEŚ TU PO TO, ABY DOŚWIADCZAĆ NAJWZNIOŚLEJSZEJ WIZJI SAMEGO SIEBIE

Dusza niczego nie potrzebuje. Dusza posiada wszystko. Doskonałą mądrość i wszelką wiedzę. Ale sama wiedza to dla niej za mało. Dusza pragnie doświadczać. Jesteśmy tu po to, żeby doświadczać różnych aspektów życia. Między innymi zachwytu, miłości, dobra, współczucia i radości, czyli tego czym tak na prawdę Jesteśmy.

  1. CELEBRUJ KAŻDĄ CHWILĘ

Nie tyle chodzi tutaj o to czego doświadczamy, lecz kim i jak czujemy się podczas tego doświadczenia. Wielu z nas odnosi na przykład sukcesy, ale nie pozwalamy sobie poczuć obfitości, która na nas spłynęła i się nią rozkoszować, lecz od razu przechodzimy do wyznaczania sobie kolejnego celu. Odhaczamy i gonimy dalej, odhaczamy i dalej, dalej..

Zatrzymajmy się i delektujmy chwilą, momentem do którego dążyliśmy. Odniesionym przez nas sukcesem. Jesteśmy tu po to, aby celebrować każde nasze doświadczenie. Aby każdego dnia czuć wielkość tego kim w istocie Jesteśmy. Liczy się tylko chwila obecna. Tu i Teraz. Więc cieszmy się i doceniajmy każdy moment w naszym życiu.

  1. DUSZA PRAGNIE DLA CIEBIE WEWNĘTRZNEJ RÓWNOWAGI I WYCISZENIA

Tylko wtedy kiedy jesteśmy wyciszeni, zaczynamy naprawdę słuchać. Gdy jesteśmy obecni Tu i Teraz otwieramy się na zrozumienie. W tym stanie możemy czuć najlepsze połączenie z naszą Duszą i odbywać podróż w głąb siebie. Medytacją jest tutaj najlepszym narzędziem. Z jej pomocą możemy wznieść swą energię życiową do najwyższej czakry i wprawić się w stan gotowości do dostąpienia pełnej świadomości. Wystarczy po prostu zatrzymać się na chwilę i po prostu być, dokładnie tam gdzie się znajdujemy. Wtedy zauważymy rzeczy, których wcześniej nie dostrzegliśmy.