Krótkie fryzury – hit 2018 roku!

Jak dobierać krótkie fryzury?

Na krótkie fryzury decyduje się coraz więcej kobiet. Trudno się temu dziwić – nadają one oryginalnego, drapieżnego wyglądu oraz są bardzo szybkie i łatwe w stylizacji.

Jak dobrać tego typu uczesanie? Garść przydatnych porad na temat krótkich fryzur – poniżej.

Mierzymy się!

W jaki sposób możemy przekonać się, w jakiej długości włosów będziemy się prezentować najkorzystniej? Wystarczy, że zmierzymy odległość od płatka ucha do brody. Gdy zmierzony odcinek będzie krótszy niż 6 centymetrów, oznacza to, że w naszym przypadku doskonale sprawdzi się jedna z krótkich fryzur.

Krótka fryzura a kształt naszej twarzy

Posiadaczki okrągłej twarzy zrezygnować powinny z krótkiego boba kończącego się na linii szczęki. Pasma okalające w ten sposób twarz niepotrzebnie ją pogrubią. Znacznie lepiej sprawdzi się tu krótka fryzura typu pixie, najlepiej ze skośną grzywką albo krótkie, asymetryczne cięcie. Tego typu uczesania optycznie wydłużą buzię, a to za sprawą dynamicznych, skośnych linii. Jeżeli zdecydujemy się na grzywkę, pamiętajmy, by przebiegała ona pod możliwie jak najostrzejszym kątem.

Krótkie fryzury – idealne dla niskich i drobnych kobiet

Niskie i drobne panie o niezbyt barczystych ramionach doskonale prezentować będą się w krótkiej fryzurze, która wysmukli i wydłuży całą sylwetkę. Tego typu uczesania nie znajdą natomiast zastosowania u kobiet z chudą szyją lub szeroką linią pleców.