Dzbanek z filtrem – smaczna woda z cennymi minerałami zawsze w zasięgu ręki

Dzbanek z filtrem to urządzenie, które poprawia smak i zapach wody oraz przygotowywanych potraw, a także pozwala sporo zaoszczędzić i dbać o środowisko naturalne. Co więcej, dostępny jest od ręki w supermarketach czy internecie. Dlaczego warto mieć dzbanek filtrujący?

Dzbanki filtrujące to szereg korzyści! Zyskują popularność jako alternatywa dla wody butelkowanej – mineralnej czy źródlanej – stanowiąc rozwiązanie bardziej ekologiczne, ekonomiczne i wygodne!

Dzbanki z filtrem – smaczna woda z cennymi minerałami

Główną zaletą filtrów dzbankowych jest poprawa walorów zapachowych, smakowych oraz barwy wody, a także wyeliminowanie chloru oraz cząstek mechanicznych z rur wodociągowych. Za usuwanie chloru i jego pochodnych odpowiadają filtry ze złożem z węgla aktywnego.

Co więcej, na rynku dostępne są filtry poprawiające pH wody – z węglem aktywnym i złożem alkalicznym. Ten drugi wzbogaca wodę w jony wapnia, potasu, sodu i podwyższa jej pH. Niektóre filtry mogą także wzbogacać wodę w magnez, dzięki czemu mamy pewność, że posiada ona cenne dla zdrowia minerały.

Dzbanki filtrujące chronią sprzęty AGD

Wiele filtrów posiada także żywicę jonowymienną, która sprawia, że z wody usuwana jest twardość. To kolejna zaleta dzbanków z filtrem. Dzięki zmiękczaniu wody jest ona doskonała nie tylko do gotowania, ale także chroni inne sprzęty AGD nie pozostawiając na nich osadu kamiennego i wydłużając ich żywotność.

Z myślą o środowisku naturalnym i oszczędnościach w portfelu!

Dzbanki filtrujące sprawiają, że nie musimy kupować wody butelkowanej. Szacuje się, że osoba, która rezygnuje z picia wody w plastikowych butelkach na rzecz wody filtrowanej zmniejsza zużycie plastiku aż o 20 kg rocznie!

Ponadto, z dzbankiem filtrującym jest ona dużo bardziej dostępna, a jej ilość jest właściwie nieograniczona. Nie musimy iść po nią do sklepu, wydawać pieniędzy i dźwigać do domu.

Zmieniając wodę butelkowaną na filtrowaną możemy też sporo zaoszczędzić. Półtora litrowa butelka to wydatek rzędu ok. 2-3 zł. To oznacza, że przy zakupie zaledwie jednej butelki dziennie miesięczny koszt wynosi ok. 60-90 zł. Dzbanek z filtrem kupujemy raz, filtry zmieniamy raz na miesiąc. Koszt samej wody jest zaś minimalny.

Dzbanek z filtrem to duża wygoda. Filtry nie kosztują dużo, a dzbanek można swobodnie przenosić i postawić w każdym miejscu. Duży wybór kolorystyki sprawia też, że świetnie wkomponuje się w każdą kuchnię. Szukasz dzbanka z filtrem? Godne polecenia urządzenia znajdziesz na https://dafi.pl/dzbanki-filtrujace.