Domowe sposoby na zmęczone oczy

Jak poradzć sobie ze zmęczonymi oczami?
Co przyniesie ulgę zmęczonym oczom?

Nasze oczy coraz częściej bywają podkrążone, zmęczone i zaczerwienione. Wpływ na to ma między innymi wielogodzinne korzystanie z komputera, smartfonu czy telewizora oraz przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Na szczęście, istnieje szereg sprawdzonych sposobów, które skutecznie pomagają pozbyć się tej dolegliwości.

Palming

Mianem tym określa się krótki relaks oczu wykonywany za pomocą dłoni. Jak go wykonać? Zamykamy oczy i delikatnie zakrywamy je ułożonymi w łódkę dłońmi. Technika ta doskonale odpręża, usuwa zmęczenie i nadaje spojrzeniu świeżości już po kilku minutach. Dodatkowo, w aptece zaopatrzyć można się w tak zwane sztuczne łzy oraz żelowe okulary, które wkłada się na kilkanaście minut do lodówki, a następnie umieszcza na oczach na kwadrans. Niezbędne będzie także picie minimum 2 litrów wody dziennie.

Akupresura stóp

Zapewne nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, lecz strefy refleksyjne oczu ulokowane są na stopach. Ich delikatny masaż skutecznie wpłynie na nasz wzrok. Strefa refleksyjna prawego oka znajduje się na lewej stopie, a lewego na prawej. Ulokowane są one u podstawy drugiego oraz trzeciego palca od strony podeszwy stopy.

Świetlik lekarski

Świetlik lekarski jest bogaty w magnez oraz miedź, które skutecznie łagodzą podrażnienia oraz niezwykle cenne dla oczu karotenoidy.Napar ze świetlika lekarskiego doskonale sprawdzi się w walce z zapaleniem spojówek, przykrymi objawami alergii, łzawieniem oczu spowodowanym ich wysuszeniem oraz zmęczeniem wzroku po długiej pracy przed komputerem czy oglądaniu telewizji. Warto wypróbować również okładów z rumianku pospolitego,czarnuszki siewnej, nagietka lekarskiego, skrzypu polnego oraz trybuli ogrodowej, a także słabego naparu z nasion kminku, który przyniesie ulgę zmęczonym oczom.