Spis treści
Kwas migdałowy to jeden z kwasów AHA (alfa – hydroksykwasów), który delikatnie złuszcza i odmładza skórę, nie powodując podrażnień.
Kwas migdałowy idealnie sprawdzi się u posiadaczek problematycznej cery. Co jeszcze warto wiedzieć na jego temat?
Właściwości kwasu migdałowego
Kwas migdałowy jest stosowany na skórę w celu wyrównania jej kolorytu i pobudzenia regeneracji. Zabieg złuszczania wykonany z jego pomocą sprawia, że cera staje się bardziej napięta, gładka, jaśniejsza i lepiej nawilżona; a znajdujące się na niej pory ulegają zwężeniu. Kwas migdałowy działa silniej niż glikolowy, lecz ma mniejsze cząsteczki i wolniej wnika w skórę, a co za tym idzie – nie powoduje podrażnień i zaczerwienień. Działa on w warstwie rogowej skóry, rozluźniając połączenia pomiędzy komórkami naskórka, a cementem komórkowym. W efekcie tego, dochodzi do złuszczenia powierzchniowej warstwy zrogowaciałych komórek. Peeling wykonany z użyciem kwasu migdałowego jest delikatny, lecz wywołuje widoczny efekt rozjaśnienia. Odkryte z jego pomocą młode komórki lepiej chłoną aplikowane na skórę kosmetyki.
U kogo sprawdzi się kwas migdałowy?
Kwas migdałowy to doskonałe rozwiązanie dla posiadaczek cery trądzikowej, naczynkowej, mieszanej, wrażliwej oraz dojrzałej. W przypadku pierwszej z nich, po zabiegu mamy do czynienia ze zmniejszonym łojotokiem i zasuszaniem się zmian. Skóra dojrzała staje się natomiast bardziej napięta i nawilżona oraz jaśniejsza.
W jaki sposób przebiega kuracja z kwasem migdałowym?
Efekty zabiegów z użyciem kwasu migdałowego są widoczne już po pierwszym złuszczaniu. Zaleca się wykonanie serii 6 zabiegów w odstępie 1 tygodnia. Taka kuracja skutecznie rozjaśni i odnowi skórę, obkurczy złuszczone pory, wyrówna kolory cery, nawilży ją i przyczyni się do redukcji łojotoku.