Maseczki z sody oczyszczonej – skuteczny kosmetyk domowej roboty

Jak przygotować maseczkę z sody?

Soda oczyszczona to środek o wielu różnych zastosowaniach. Większości z nas kojarzy się ona z gotowaniem lub domowymi porządkami. Jak się jednak okazuje, soda znajduje również zastosowanie w kosmetyce.

Jak przygotować domowej roboty maseczki na bazie sody oczyszczonej?

Oczyszczająca maseczka z sody

Aby ją przygotować, do miski wsypujemy dwie łyżki sody oczyszczonej i zalewamy je jedną łyżką ciepłej wody. Po wymieszaniu uzyskamy białą pastę, którą należy nakładać na oczyszczoną skórę twarzy, a dokładniej – na najbardziej problematyczne miejsca, na przykład wypryski. Po kilku minutach zmywamy ją przy pomocy letniej wody i osuszamy ręcznikiem.

Maseczka z sody z olejem kokosowym

Olej kokosowy świetnie nawilża skórę, a w połączeniu sodą tworzy nawilżająco – oczyszczającą maskę lub odżywczy peeling. Jeżeli nasza cera jest wrażliwa, dodajemy więcej oleju, gdy tłusta – sody. Aby przygotować taką maseczkę, do jednej łyżki sody dodajemy jedną łyżkę oleju kokosowego. Gotową mieszankę aplikujemy na twarz i zostawiamy na kilkanaście minut, a następnie zmywamy letnią wodą. Dodając więcej sody, uzyskamy delikatny peeling.

Maseczka z sody i cytryny

Cytryna jest bogata w witaminę C oraz kwas cytrynowy, które naturalnie dezynfekują skórę i usuwają z niej nadmiar tłuszczu. Dodatkowo, oczyszczają i złuszczają, wyrównując koloryt cery. By przygotować maseczkę na jej bazie, łączymy ze sobą 1/4 szklanki wyciśniętego soku z cytryny, 2 łyżki sody oczyszczonej oraz 2 łyżki brązowego cukru. Dokładnie mieszamy składniki i aplikujemy je na oczyszczoną skórę twarzy. Po około 10 minutach spłukujemy letnią wodą i osuszamy.