Woda strukturalna – jak zrobić najzdrowszą wodę na świecie

woda strukturalna

Woda ma ogromny wpływ na nasze życie i nasz organizm. Nasze ciało w 70% składa się właśnie z wody – nasze komórki, krew, a nawet nasz mózg. Jednym z czynników odpowiedzialnych za nasze zdrowie, naszą sprawność fizyczną oraz procesy starzenia się naszego organizmu jest właśnie jakość wody, jaką spożywamy na co dzień. Woda strukturalna to jedna z najzdrowszych wód na świecie. Jest naprawdę łatwa w przygotowaniu, a jej właściwości są nieocenione. Poznaj w jaki sposób możesz ją przygotować we własnym domu. 

Woda strukturalna – najzdrowsza woda na świecie

Większość procesów starzenia się naszego ciała, ma swój początek wewnątrz naszego organizmu. Według rosyjskiego profesora – Michała Tombaka, woda, którą spożywamy na co dzień ma na nas ogromny wpływ. Jeżeli więc chcemy zatrzymać te procesy i przez dłuższy czas cieszyć się naszą młodością i witalnością, powinniśmy nie tylko zwrócić uwagę na produkty w naszej codziennej diecie, ale i również na jakość wody, którą pijemy i używamy do przygotowywania posiłków.

Nasze ciało składa się w 70% z wody. Woda, która znajduje się w naszym organizmie jest wodą strukturyzowaną. Stan naszych stawów i mięśni, naczyń krwionośnych, skóry, a także obecność kamieni w wątrobie i nerkach – to wszystko jest uzależnione od jakości wody jaką pijemy.

Zdaniem dr. Michała Tombaka, każda ciecz, która jest przyjmowana przez nasz organizm, musi zostać przez niego oczyszczona i przetworzona. W czasie tego procesu nasze ciało traci dużą ilość energii, która mogłaby zostać spożytkowana do innych celów. Krótko mówiąc, przez przetworzenie wody w naszym organizmie zużywamy energię, która mogłaby być wykorzystana na regenerację tkanek i komórek w naszym ciele oraz walkę z chorobami. Można więc stwierdzić, że nasza długowieczność oraz nasze zdrowie zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób rozporządzamy naszą energią życiową.

woda strukturalna

Woda, którą pijemy na co dzień – woda z kranu i woda mineralna

Woda, jaką posiadamy w swoich kranach, jest niestety wodą „martwą”. Nie na dodatek, że jest poddawana wielu agresywnym procesom oczyszczającym, które zwyczajnie niszczą jej strukturę, to zawiera ona jeszcze do tego duże ilości wapnia, żelaza, chloru, a nawet pierwiastków promieniotwórczych, które są szkodliwe dla naszego organizmu.

Dowodem na występowanie wapnia i żelaza w wodzie z kranu jest pojawiający się w domowych czajnikach osad i kamień. Natomiast chlor jest silnie trującym gazem, który w czasie I wojny światowej był stosowany jako gaz bojowy! Niestety gotowanie nie pomaga pozbyć się chloru z wody. Aby pozbyć się go z wody, musi ona odstać przez przynajmniej 2-3 godziny, aż gaz sam się ulotni. Dodatkowo przez proces gotowania woda traci swoją naturalną strukturę.

Jeżeli chodzi o wodę mineralną, to zdaniem dr. Michała Tombaka, posiada ona w swoim składzie sole i minerały, których nasz organizm nie jest w stanie sobie przyswoić. Mało tego, niektóre z nich nie są nawet wydalane z organizmu – odkładają się w naszych mięśniach i stawach, powodując ich deformację i różne schorzenia.

Ciągłe picie wody mineralnej nie jest wskazane, szczególnie jeżeli chodzi o dzieci. Można ją przyjmować jedynie przez określony czas – ok. 2-4 tygodni, po czym koniecznie należy zrobić przerwę przez okres ok. 3-4 miesięcy

Woda strukturalna – gdzie ją znaleźć i jak ją pozyskać?

Wodę strukturyzowaną znajdziemy przede wszystkim w owocach i warzywach oraz ich sokach. Można ją jednak pozyskać także z lodu.

woda strukturalna

Ciekawostką jest, że wielu uczonych badaczy długo zastanawiało się dlaczego ludzie z narodu Jakutów, który zamieszkiwał tereny północnej Rosji, żyją średnio po 100 lat. Nie posiadali oni sieci wodociągowej, spożywali niewielką ilość owoców i warzyw, a mimo to nie chorowali wcale. Okazało się, że kluczem do ich zdrowia i długowieczności może być fakt, że Jakuci pozyskiwali wodę z lodu, który topił się w słońcu.

Jak zatem przygotować wodę strukturyzowaną?

Jest to naprawdę proste! Wystarczy wziąć garnuszek z wodą i go zagotować. Następnie ostudzoną wodę wkładamy do zamrażalnika na ok. 3-4 godziny lub na całą noc.

Po częściowym zamarznięciu wody, przebijamy lodową warstwę i zlewamy wodę do pojemnika. Jeżeli woda jest całkowicie zamarznięta, to po prostu czekamy aż samoistnie się rozpuści.

W zimę możemy garnek z wodą pozostawić na balkonie lub na zewnątrz. Poczekać aż zamarznie, a następnie postawić garnek w ciepłym pomieszczeniu i poczekać aż lód się roztopi.

Woda otrzymana z lodu, posiada właściwości wody strukturyzowanej. Pod względem swojego składu jest ona dokładnie taka sama, jak woda, która znajduje się w komórkach naszego organizmu.

woda strukturalna

Woda strukturalna – właściwości i stosowanie

Woda to niezbędny składnik, którego niedobór najszybciej powoduje naszą śmierć. Śmierć w wyniku odwodnienia następuje zwykle po około 5 dniach od wystąpienia pierwszych symptomów.

Powinniśmy wiedzieć, że pojawiające się u nas pragnienie, już jest sygnałem alarmowym od naszego organizmu, że jest on na granicy odwodnienia. Ten bodziec niestety ma tendencję do zanikania z wiekiem, dlatego też ryzyko wystąpienia odwodnienia jest szczególnie wysokie u osób starszych. Dodatkowo nerki osób starszych nie pracują już tak wydajnie, dlatego potrzebują one większej ilości płynów, aby móc skutecznie oczyścić krew z produktów przemiany materii.

woda strukturalna

Właściwości wody strukturyzowanej:

– utrzymuje odpowiedni poziom nawodnienia w naszych mięśniach, stawach i organach wewnętrznych

– reguluje procesy metaboliczne oraz transport enzymów

– oczyszcza organizm z toksyn i szkodliwych substancji

– wypłukuje stare i martwe komórki z organizmu

– stymuluje pracę wątroby

– przeciwdziała zaparciom oraz przyspiesza i ułatwia oczyszczanie jelit ze złogów

Jak pić wodę strukturyzowaną?

Dla każdego człowieka zapotrzebowanie na wodę może być różne. Zaleca się jednak, żeby człowiek w ciągu dnia przyjmował 2-2,5 litra różnych płynów. Staramy się nie wypijać zbyt dużej ilości płynów na raz. Wodę pijemy raczej małymi łyczkami, nie doprowadzając do uczucia pragnienia.

Faktem jest, że już jedna szklanka wody strukturyzowanej z lodu wypita na czczo, poprawi nasz wygląd zewnętrzny i nasze samopoczucie. Najlepiej pić ją zaraz po przebudzeniu, ale najpierw powinniśmy dokładnie przepłukać usta.

woda strukturalna

Woda strukturalna to jedna z najzdrowszych wód na świecie. Jest naprawdę łatwa w przygotowaniu, a jej właściwości są nieocenione. Jeżeli chcemy zachować młodość i zdrowie – pijmy wodę. Woda to życie!