Sprawdzone, domowe sposoby na ból zęba

Jakie są domowe sposoby na ból zęba?

Boli Was ząb, a wizytę u dentysty macie dopiero za kilka dni? Bez obaw! Istnieją domowe sposoby na ból zęba, którą pomogą Wam zwalczyć przykre dolegliwości.

Jak się okazuje, domowe sposoby na ból zęba mogą być bardzo skuteczne. Do ich zalet zaliczyć można także fakt, że w przeciwieństwie do gotowych leków dostępnych w aptekach, nie obciążają naszej wątroby.

Jodyna

Środek ten ma właściwości antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Jak go użyć? Nasączamy nim wacik, a następnie przykładamy na kilka minut do bolącego miejsca.

Goździki

Ich skuteczność związana jest z faktem, że zawierają naturalny środek znieczulający, jakim jest eugenol. Możemy wykorzystać zarówno sproszkowany goździk, jak i olejek eteryczny przygotowany na jego bazie (nasączamy wacik 2-3 kroplami i przykładamy do zęba) lub zasuszony pąk kwiatu (rozgryzamy go i trzymamy w ustach przez około 30 minut).

Olejek waniliowy

Nasączamy nim wacik i przykładamy do zęba lub smarujemy nim bolesne miejsce.

Jakie są domowe sposoby na ból zęba?

Szałwia

Zawiera ona kamforę o właściwościach przeciwbólowych, a także składniki hamujące rozwój infekcji. Najlepiej przygotować z niej płukankę. W tym celu wrzucamy do szklanki suszone liście szałwii i zalewamy je gorącą wodą. Zostawiamy do ostudzenia i płuczemy usta.

Sól albo soda oczyszczona

Płukanka solna to kolejny ze sprawdzonych domowych sposobów na ból zęba. By ją przygotować, łyżeczkę soli rozpuszczamy w ciepłej wodzie i płuczemy nią usta. Posłużyć możemy się również sodą oczyszczoną, która podwyższy pH w ustach tworząc środowisko, w którym nie będą się rozwijały bakterie. Skutecznie załagodzi ona również stan zapalny.

Czosnek

To naturalny antybiotyk, który skutecznie zwalczy bakterie i zredukuje stan zapalny. By pozbyć się bólu zęba, wystarczy, że będziemy żuć jego ząbek przez kilka minut. Możemy także przygotować czosnkową płukankę. W tym celu rozgniatamy kilka ząbków, zalewamy ciepłą wodą i tak przyrządzoną mieszanką płuczemy usta.

Eukaliptus

A dokładnie olejek eteryczny przygotowany na jego bazie. Zawiera cyneol o właściwościach przeciwbakteryjnych oraz seskwiterpeny, które skutecznie likwidują stany zapalne.

Imbir oraz pieprz cayenne

Mieszamy ze sobą sproszkowany imbir i pieprz cayenne, dodajemy do nich odrobinę wody i w tak przygotowanej papce zamaczamy wacik i przykładamy do bolącego zęba trzymając, aż ból ustąpi.