Olej z wiesiołka – wypróbuj go już dziś!

Czym jest olej z wiesiołka?

Olej z wiesiołka to specyfik o szerokim zastosowaniu – świetnie radzi on sobie zarówno z cerą trądzikową, jak i problemami z włosami czy nadwagą. Co jeszcze warto wiedzieć na jego temat?

Olej z wiesiołka swoje właściwości zawdzięcza dużej ilości nienasacynonych kwasów tłuszczowych, które nasz organizm wykorzystuje na przykład do usprawniania pracy hormonów w organizmie lub w roli budulca błon komóekowych.

Różne sposoby na używanie oleju z wiesiołka

  • pielęgnacja skóry – olej doskonale sprawdzi się u posiadaczek szorstkiej, zaczerwienionej skóry oraz tej, której jędrność uległa osłabieniu. Sięgnąć powinny po niego także osoby walczące z trądzikiem.
  • pielęgnacja włosów – znajdujący się w oleju z wiesiołka kwas Omega-6 świetnie radzi sobie z problemem nadmiernie wypadających włosów. W tym przypadku najlepiej spożywać 500mg tej substancji 2 razy dziennie. Pierwsze efekty będzie można zaobserwować po około 6-8 tygodniach.
  • reumatoidalne zapalenie stawów – olej z wiesiołka jest w stanie skutecznie zredukować nieprzyjemne objawy tej dolegliwości. Na efekty będzie trzeba poczekać od 1 do 3 miesięcy.
  • osteoporoza – olej ten stanowi naturalny środek na zwalczenie jej objawów, a nawet całkowite wyleczenie poprzez przywrócenie równowagi hormonalnej w organizmie i dostarczenie niezbędnych kwasów tłuszczowych przyczyniających się do redukcji utraty masy kostnej oraz zwiększenia gęstości kości.

Czym kierować się wybierając olej z wiesiołka?

Najlepszy olej z wiesiołka to taki, który jest tłoczony na zimno i nieoczyszczony. Taki nieskomplikowany proces produkcji pozwoli na zatrzymanie wszystkich jego cennych właściwości. Warto wybierać produkty w szklanej, ciemnej butelce, nie przepuszczającej światła. Po otwarciu, olej z wiesiołka należy przechowywać w lodówce.

Możemy go również dostać w formie kapsułek – to bardzo wygodny sposób na dostarczenie naszemu organizmowi nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Zalecane dawkowanie

Olej z wiesiołka należy wprowadzać do naszej diety stopniowo, na bieżąco obserwując reakcje naszego organizmu. Zalecana dzienna dawka to 2-4 mg. W przypadku przedawkowania wystąpić może ból brzucha oraz biegunka. Olej z wiesiołka można pić bezpośrednio lub wcierać w skórę.

Uwaga! Osoby zażywające leki na rozrzedzenie krwi lub ciśnienie powinny skonsultować stosowanie oleju z lekarzem.