Olej kokosowy na włosy – jak go stosować?

Jak stosować olej kokosowy na włosy?

Dzięki swoim unikalnym właściwościom, olej kokosowy na włosy jest w stanie nadać im blasku oraz zdrowego wyglądu. Doskonale je nawilża i świetnie sprawdza się w walce z łupieżem.

Olej kokosowy na włosy składa się w połowie nasyconego kwasu tłuszczowego (inaczej laurynowego). Jego budowa jest zbliżona do naturalnych protein kosmyków, co sprawia, że regularna jego aplikacja jest w stanie w znaczący sposób wzmocnić pasma. Olej kokosowy ma lekką strukturę molekularną, dzięki czemu doskonale wnika w głąb włosa, odżywiając go i nadając mu połysku.

Jak wybierać olej kokosowy na włosy?

Do pielęgnacji pasm najlepiej sprawdzi się olej kokosowy typu virgin lub nierafinowany, a to ze względu na fakt, że nie zawiera on środków chemicznych, nie jest poddany hydrogenizacji, zachowuje wszystkie swoje właściwości, a jego naturalny zapach nie został zmieniony lub zmieszany z aromatami pozostałych składników.

Właściwości oleju kokosowego na włosy

  • nawilżanie suchych pasm – olej kokosowy doskonale sprawdzi się do regeneracji kosmyków uszkodzonych na skutek działania produktów chemicznych. Związane jest to z faktem, iż wnika on w głąb włosa, nawilżając go od cebulek aż po same końce.
  • pomoc w walce z łupieżem – olej kokosowy na włosy jest naturalnym lekarstwem o działaniu grzybobójczym. Świetnie zwalcza on łupież i zapobiega jego powstawaniu.
  • nadawanie włosom blasku – w tym celu, olej kokosowy należy połączyć z aloesem. Jak przygotować taką miksturę? Rozkrawamy 10 łodyg aloesu, usuwamy z ich środka żel, umieszczamy w miseczce i dodajemy identyczną ilość oleju kokosowego. Podgrzewamy do uzyskania jednolitej masy i rozprowadzamy równomiernie na włosach. Na pasma nakładamy czepek kąpielowy i czekamy 30 minut. Spłukujemy letnią wodą i myjemy włosy ulubionym szamponem.