Olaplex – rewolucyjny sposób na pielęgnację włosów

Czym jest Olaplex?

Olaplex jest trzy-etapowym systemem pielęgnacji włosów, który ma za zadanie zapobiegać osłabieniu pasm podczas koloryzacji, dekoloryzacji i innych zabiegów fryzjerskich. Co warto wiedzieć na jego temat?

Pierwszy produkt dodaje się do farby, którą będą farbowane włosy, dzięki czemu po zakończeniu koloryzacji pasma nie są matowe czy przesuszone. Olaplex, jego dużą zaletą jest również skrócenie ilości wizyt podczas dekoloryzacji lub ich rozjaśniania.

Trzy etapy Olaplexu

  1. Boond Multiplier – środek ten dodaje się do farby koloryzującej czy rozjaśniacza. Można go także stosować osobno, jako zabieg rekonstruujący włosy.
  2. Bond Perfector – preparat ten ma za zadanie zagwarantować odbudowę mostków dwusiarczkowych po zabiegu.
  3. Hair Perfector – zabieg ten wykonuje się samodzielnie w domu. Polega on na zaaplikowaniu specjalnego preparatu przed myciem włosów, zostawianiu na kilka minut, a następnie spłukaniu. Można go stosować jako regularny zabieg regeneracyjny 2-3 razy w tygodniu. Co ważne, może być on stosowany osobno, bez wykorzystania kosmetyków z pierwszego i drugiego etapu.

Efekty Olaplexu

Żeby zadziałać z całą mocą, Olaplex potrzebuje około 12 godzin. Efekty jego działania utrzymują się nawet do 6 tygodni. Pasma stają się odżywione, a ich struktura ulega znaczącej poprawie. Olaplex umożliwia również radykalną zmianę koloru włosów, na przykład z czarnego na blond.

Przeciwwskazania do stosowania Olaplexu

Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania system Olaplex jest znajdująca się na włosach farba z henną w składzie – w tym przypadku efekt koloryzacji może być nieco inny od zamierzonego. Bez obaw zabieg ten wykonywa mogą natomiast kobiety w ciąży czy z tendencją do alergii.

Cena Olaplexu

Za farbowanie włosów z systemem Olaplex, do ceny zabiegu należy doliczyć około 129 złotych. Jeżeli chcemy natomiast zastosować samodzielnie wyłącznie trzeci etap, liczyć musimy się z wydatkiem rzędu 109 złotych. W preparaty te należy zaopatrywać się wyłącznie w sprawdzonych sklepach kosmetycznych lub salonach fryzjerskich.