Jak depilować brwi nitką?

Jak depilować brwi nitką krok po kroku

Jak depilować brwi nitką? Wbrew pozorom, zabieg ten możemy wykonać nie tylko w gabinecie kosmetycznym, lecz także we własnej łazience.

Depilacja brwi nitką określa jest również mianem threadingu. Technika ta cieszy się największą popularnością w krajach arabskich i umożliwia na usunięcie przy pomocy jednego ruchu wielu włosków, nawet tych najbardziej niewidocznych. A więc Jak depilować brwi nitką?

Jak depilować brwi nitką krok po kroku

Pierwszy krok to wykonanie demakijażu i dezynfekcja miejsca depilowanego. Zaopatrzyć musimy się również w niezbędne akcesoria – grzebyk do brwi i bawełnianą nitkę o długości około 25 centymetrów. Zawiązujemy jej końce na supełek w taki sposób, by powstała duża pętla. Nakładamy ją na palec i przekręcamy 5 razy. Nitkę należy nałożyć na palce wskazujące i kciuki obu rąk tak, by skręt znajdował się równo na środku.

Sekret skuteczności tej metody to równomierne przesuwanie z prawej do lewej strony powstałego skrętu, przy pomocy naprzemiennego ruchu zbliżania oraz oddalania palca wskazującego i kciuka. Aby depilacja była efektywna, skręt powinien być usytuowany pod włos.