ZAWSZE PRZED WYJAZDEM NA WEEKEND LUB URLOP POWINNAŚ WŁOŻYĆ MONETĘ DO ZAMRAŻARKI! DLACZEGO?

Czy zdarzyło się wam kiedyś wyjechać gdzieś na dłużej, a po powrocie zauważyłyście, że wszystkie elektroniczne zegary mrugają lub wskazują niepoprawną godzinę?

W takiej sytuacji domyślamy się wtedy, że miała miejsce przerwa w dostawie prądu, ale niestety nie wiemy kiedy dokładnie się wydarzyła i jak długo trwała. Nie jesteśmy więc w stanie określić, czy jedzenie, które przechowywałyśmy w zamrażarce nadal nadaje się do spożycia. Ponieważ jeżeli zostało całkowicie rozmrożone, a po jakimś czasie ponownie uległo zamrożeniu, to mimo iż może wyglądać zupełnie normalnie, to wewnątrz już rozwijają się bakterie i różne chorobotwórcze substancje niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Sheila Pulanco Russell ze Stanów Zjednoczonych znalazła na to świetny sposób i podzieliła się nim z nami na Facebooku!

Wystarczy nam do tego: kubek, woda i… moneta.

Jak i dlaczego?

„Wstaw do zamrażarki kubek z wodą i poczekaj aż woda zamarznie. Wtedy na wierzch połóż monetę i zostaw ją tak w zamrażarce. Dzięki temu, kiedy wrócisz będziesz wiedzieć, czy lodówka całkowicie się rozmroziła, i czy trwało to długo.

Jeśli moneta wpadła zupełnie na dno, to oznacza, że woda w kubku (oraz całe jedzenie)  zostało całkowicie rozmrożone i powinnyśmy je wyrzucić. Ale jeśli moneta spadła tylko do połowy kubka, to może to oznaczać, że jedzenie nadal nadaje się do spożycia, powinno jednak być przygotowane jak najszybciej.”

Jest to prosty i skuteczny trik, który na pewno pomoże uchronić nas oraz naszą rodzinę przed niebezpiecznym zatruciem pokarmowym!

Co Wy sądzicie o tej metodzie? Napiszcie nam  w komentarzach!