Wykonując taki masaż, skutecznie pozbędziesz się bólu kręgosłupa!

Jak ćwiczenia stóp wpływają na kręgosłup?

Ból kręgosłupa to problem, z którym boryka się spora część osób, zwłaszcza tych pracujących przy komputerze i prowadzących siedzący tryb życia. Na szczęście, jest na to sprawdzony sposób!

Ciało ludzkie jest systemem naczyń połączonych, gdzie jedno wpływ na drugie i na odwrót. Często bywa tak, że nawet najbardziej oddalone od siebie części ciała, w bezpośredni sposób wpływają na siebie nawzajem. Tak jest w przypadku odcinka szyjnego kręgosłupa oraz stóp. Te drugie nie tylko dźwigają cały ciężar naszego ciała, lecz kumulują także większość naszych dolegliwości. W jaki sposób należy je masować, gdy chcemy pozbyć się uciążliwego bólu kręgosłupa?

Sprawdzone techniki masażu

  • Nacisk na palce – stawiamy stopy na podłodze i mocno dociskamy je do podłoża, zwłaszcza palce. Następnie zwalniamy nacisk.
  • Chodzenie na palcach – stajemy na palcach i robimy kilka kroków do przodu oraz do tyłu, utrzymując pięty przez cały czas w górze.
  • Kręcenie stopami – kładziemy się na plecach i wykonujemy stopami ruchy okrężne – najpierw jednej, potem drugiej i tak kilka razy naprzemiennie.
  • Ćwiczenie z gumą – na stopę nakładamy gumę i przyciągamy ją do siebie. Następnie zmieniamy stopę.
  • Podnoszenie przedmiotów – czynność ta wzmocni nasze palce i zwiększy zakres ich ruchu, co przyczyni się do usprawnienia połączenia z kręgosłupem.