Stymulatory tkankowe – dlaczego warto?


Zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest wiele, ale nie wszystkie muszą i spełniają nasze oczekiwania. Trudnością w doborze odpowiedniego jest nie tylko sięganie po sprawdzone zabiegi, ale przede wszystkim dedykowanym naszym potrzebom. Jednym z takich zabiegów będzie ten z użyciem stymulatorów tkankowych. Dlaczego warto po niego sięgnąć i kto powinien być takim zabiegiem szczególnie zainteresowany? Sprawdź koniecznie!

Stymulatory tkankowe to nic innego, jak zabiegi, które bardzo mocno wpływają na odnowę i rewitalizację cery. Mają korzystny wpływ na poczucie pewności siebie, bowiem skóra na twarzy staje się zdecydowanie bardziej młoda i promienna. Stymulatory tkankowe jako zabiegi należą do grupy tych, które uchodzą za innowacyjne. Dlaczego warto po nie sięgać i kto szczególnie powinien o nich pamiętać?

Stymulatory tkankowe – na czym polegają takie zabiegi?

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób korzystnie wpłynąć na swój wygląd, a przede wszystkim się odmłodzić, nadając cerze świeży i promienny wygląd to koniecznie sięgnij po stymulatory tkankowe, które na Twoją cerę wpłyną lepiej, niż jakikolwiek inny zabieg z tej kategorii.

Stymulatory tkankowe pobudzają receptory na fibroblastach, w rezultacie czego aktywuje się zarówno produkcja kolagenu, jak i elastyny w tkankach. Tak, namnażają się białka odpowiedzialne za gęstość i jędrność skóry, a dokładniej mówiąc, Twoja skóra prezentuje się zdecydowanie lepiej niż wcześniej, nawet jeśli jesteś już grubo po 30.

Stymulatory działają odmładzająco, spłycają zmarszczki, a dzięki nim skóra zyskuje promienny i świeży wygląd. Tym samym znikają też liczne przebarwienia, czy zmiany na skórze, których z wiekiem przybywa.

Dzięki zabiegom z użyciem stymulatorów tkankowych wyglądasz zdecydowanie lepiej, niż przed tym zabiegiem.

Co należy wiedzieć o zabiegach z użyciem stymulatorów tkankowych?

Do kluczowych aspektów branych pod uwagę w zakresie stymulatorów tkankowych jest to w jakiej kondycji jest skóra. Okazuje się, że zabieg jest dedykowany przede wszystkim tym osobom, które chcą zmniejszyć widoczność blizn, rozstępów, zmarszczek, ale również, które pragną odzyskać idealny owal twarzy.

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, a co ważne lepszy wygląd utrzymuje się nawet do 16 miesięcy. Jeśli zatem zależy Ci na wykonaniu zabiegu, którego efekty będą długotrwałe to ten zabieg na pewno się sprawdzi. 

O tym też warto wiedzieć! Zabiegi z zastosowaniem stymulatorów tkankowych warto wykonywać wówczas, gdy:

  • chcesz poprawić nawilżenie skóry,
  • popracować nad owalem twarzy, 
  • pozbyć się drobnych zmarszczek, 
  • poprawić koloryt cery.

Sam zabieg składa się z trzech etapów, z których 2 to nakładanie maseczek oczyszczających i regeneracyjnych. Drugi etap polega na wykonywaniu nakłuć igłą, podobnie, jak w przypadku mezoterapii.

Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych zaleca się przede wszystkim tym osobom, które ukończyły 25.rok życia, ponieważ w ich przypadku zmniejsza się produkcja kolagenu w skórze. Niemniej jeśli jesteś w dowolnym wieku i chcesz wyglądać młodziej, promienniej i świeżo to sięgnij po ten zabieg i ciesz się świetnym wyglądem.