Stylizacja brwi – poznaj 3 najbardziej popularne sposoby

Wiosna wokół sprawia, że chcesz coś zmienić i ulepszyć. Coraz cieplejsze promienie słońca motywują do działania. Zakładasz lżejszą odzież, planujesz zakupy by uzupełnić garderobę o kilka bardziej zwiewnych i kolorowych sukienek. Zastanawiasz się nad nową fryzurą, zmianą koloru włosów. Nad czymś co pomoże odzyskać Ci wyrazistość po zimowej szarudze. Nowy manicure? A może stylizacja brwi? Czy wiesz, że zadbane brwi o odpowiednim kształcie, nadadzą wyrazistość Twojemu spojrzeniu i podkreślą rysy twarzy? Poznaj trzy najbardziej popularne sposoby na stylizację brwi i wybierz coś dla siebie.

Na czym polega stylizacja brwi i gdzie ją wykonać?

Brwi to element twarzy, który pomimo swoich niewielkich rozmiarów zmienia bardzo wiele w wyglądzie. Przede wszystkim niesamowicie podkreślają spojrzenie. Wydobędą również piękno i kolor Twoich oczu. By jednak tak się stało, musisz odpowiednio o nie zadbać. W jaki sposób i gdzie najlepiej to zrobić?

Pomoże Ci w tym profesjonalna stylizacja brwi, czyli dopasowanie ich kształtu, koloru i grubości do owalu Twojej twarzy i typu urody. Wykonasz ją w salonie piękności lub u kosmetyczki. Wizażystka na podstawie rozmowy z Tobą, powinna zaproponować Ci odpowiednią technikę stylizacji i dobrać Twój idealny kształt brwi.

Najczęściej stosowane metody stylizacji brwi

Niezbędnym krokiem przy każdym sposobie stylizacji, jest korekta kształtu brwi pęsetą. Na pewno znasz ten sposób i korzystasz z niego w swoim domu. W przypadku wizyty u stylistki, wykonuje ona regulację brwi przed lub po wykonanym zabiegu.

Henna pudrowa brwi

To zupełnie nieinwazyjny zabieg stylizacji brwi. Ponieważ mamy do wyboru szeroką paletę barw i odcieni, nadaje się on dla Pań o dowolnym kolorze włosów. Można powiedzieć, że jest to naturalna koloryzacja, ponieważ skład henny pudrowej, stanowią wyłącznie roślinne składniki.

Zalety stylizacji brwi henną pudrową:

  • nałożenie henny barwi zarówno włoski jak i skórę, dzięki czemu możesz uzupełnić przerzedzone miejsca,
  • nie niszczy włosków, a wręcz przeciwnie – pielęgnuje je, co sprawia, że stają się błyszczące i odżywione,
  • henna brwi doda włoskom objętości,
  • efekty zabiegu henny pudrowej utrzymują się nawet 6 tygodni,
  • wykonanie stylizacji tą metodą, jest stosunkowo niedrogie – zapłacisz za nią od 50 do 120 zł.

Cała procedura wraz z korektą kształtu brwi, trwa około godziny. Jedynymi przeciwwskazaniami do wykonania stylizacji henną pudrową są: reakcja alergiczna na preparat oraz stany zapalne w okolicach brwi i oczu.

Laminacja brwi

Dzięki zabiegowi laminacji brwi, nadasz im pożądany kształt, ujarzmisz niesforne włoski, a także mocno je odżywisz. Podczas laminowania, otwarte zostają łuski włosków, dzięki czemu stylista jest w stanie nadać im właściwy kierunek wzrostu oraz wprowadzić do nich substancje regenerujące i odżywcze. Ostatnim krokiem będzie nadanie brwiom idealnego kształtu.

Zabieg laminowania jest dla Ciebie, jeśli:

  • masz niesforne brwi, które trudno ujarzmić Ci w domu,
  • Twoje brwi są cienkie i przerzedzone,
  • zależy Ci na naturalnym efekcie,
  • nie chcesz decydować się na makijaż permanentny brwi.

Zabieg laminacji brwi nadaje brwiom idealny kształt i uporządkowuje ich włoski. Efekt utrzymuje się nawet do trzech miesięcy.

Jeśli mieszkasz w Łodzi, laminację brwi wykonasz w Salonie Afrodyta. Jej koszt to 120 zł razem z regulacją brwi połączoną z koloryzacją. Umówić możesz się przez Booksy.

Makijaż permanentny brwi

Jeżeli Twoim marzeniem jest uzyskać efekt trwałej zmiany wyglądu brwi, makijaż permanentny będzie idealną metodą dla Ciebie. Na wykonanie stylizacji brwi tym sposobem, musisz jednak przeznaczyć więcej czasu i pieniędzy. Zabieg pigmentacji może trwać nawet 2-3 godziny. Dodatkowo, dla uzyskania jak najlepszych efektów, trzeba umówić się na powtórkę po całkowitym wygojeniu brwi.

Stylistka po wyrysowaniu geometrii brwi, czyli nadania im idealnego kształtu, dobiera odpowiedni dla Twojej urody kolor. Przy pomocy cienkiej igły wprowadza barwnik pod skórę. Linię brwi znieczula najpierw lidokainą, tak by zminimalizować nieprzyjemne odczucia.

Gojenie brwi, na których został wykonany ten typ stylizacji, trwa do 10 dni. W tym czasie należy powstrzymać się od zdrapywania powstałych strupków i nadmiernego moczenia brwi. Możesz delikatnie przemywać brwi wilgotnym wacikiem. Unikaj również wystawiania twarzy na mocne słońce.

Ceny permanentnej stylizacji brwi wahają się od 500 do 1400 zł. Jest to większy wydatek niż w przypadku pudrowej stylizacji lub laminowania brwi, ale jego efekty utrzymują się kilka lat.

Jak dbać o brwi w domu?

Po profesjonalnej stylizacji w salonie, nie musisz już wykonywać codziennie makijażu brwi w domu. Możesz dzięki temu pospać chwilę dłużej lub spokojnie wypić poranną kawę. Brwi po zabiegach możesz w domu pielęgnować, przemywając delikatnym płynem i czesząc szczoteczką. Jeśli włoski zaczną odrastać, użyj pęsety do ich regulacji. I tak naprawdę – to wystarczy.

Wykonanie stylizacji brwi pozwala poczuć się piękniej, a prawidłowo dobrany kształt brwi, może odjąć Ci wizualnie nawet kilka lat. Jak myślisz, która metoda stylizacji brwi będzie najlepsza dla Ciebie?