Sprawdź, czy prawidłowo golisz swoje nogi!

Jak nie golić nóg

Goląc nogi w prawidłowy sposób, jesteśmy w stanie uniknąć tak przykrych efektów ubocznych, jak zacięcia, wrastające włoski czy przesuszona skóra.

Oto błędy, które podczas depilacji nóg popełnia większość z nas.

Golenie nóg na sucho

Pamiętajmy, że skórę należy odpowiednio przygotować do zabiegu golenia nóg poprzez ich zwilżenie i nałożenie pianki.

Golenie nóg na początku kąpieli

Codziennej pielęgnacji nigdy nie należy zaczynać od golenia nóg. Warto bowiem, aby została ona najpierw oczyszczona na wypadek ewentualnego skaleczenia. Co więcej, niektóre kosmetyki, w szczególności te mocno perfumowane, są w stanie podrażnić świeżo ogoloną skórę. Nogi najlepiej depilować pod sam koniec kąpieli, kiedy ciało jest nieco zmiękczone.

Golenie nóg rano

Nogi najlepiej golić wieczorem, kiedy nie musimy się spieszyć do pracy, a co za tym idzie – ryzyko skaleczenia jest znacznie mniejsze. Po depilacji nasza skóra będzie miała czas, by odpocząć, a rano będzie o wiele bardziej gładka niż tuż po zabiegu. Co więcej, na noc, po goleniu, na nogi zaaplikować może tłusty balsam czy krem, które skutecznie odżywią skórę.

Golenie nóg pod włos

Depilacja pod włos wydaje się łatwiejsza i dokładniejsza, lecz w rzeczywistości znacząco ułatwia ona powstawanie uszkodzeń skóry.

Golenie nóg starą maszynką

Do depilacji nóg nie powinno używać się starych i tępych maszynek. Ich ostrze nie ścina włosów, a zamiast tego przyczynia się do powstawania podrażnień i zacięć.