Perfumy męskie na wiosnę, na które warto postawić

Wiosna to szczególna pora roku, w której aż chce nam się wychodzić z domu i nawiązywać nowe znajomości. Nie bez powodu mówi się, że to najlepszy czas na zakochanie. Jaką zatem rolę w tej kwestii odgrywają zapachy? Czy warto zmienić perfumy męskie na wiosnę?

Wiosna w powietrzu, wiosna w naszych perfumach

Zapach naszego ciała jest niezwykle ważny w odbiorze naszej osoby przez innych. Mówi się, że dobrze pachnący mężczyzna to synonim przystojnego dżentelmena. Nic więc dziwnego, że tak wielką uwagę poświęca się perfumom męskim. Warto zmieniać je nie tylko ze względu na okazję, ale również porę roku. Wiosna to wyjątkowy czas, w którym możemy kogoś poznać – nie tylko w celach romantycznych, ale i np. zawodowych. Dobrze dobrany zapach zawsze będzie nam sprzyjał, niezależnie od naszych potrzeb. Kuszące zapachy można znaleźć pod linkiem: https://refan-polska.com/content/34-perfumy-gliwice

Perfumy na wiosnę dla mężczyzn – jakie powinny być?


Perfumy męskie na wiosnę powinny przede wszystkim przyciągać. Dominujące zapachy wiosną to w dużej mierze kompozycje oparte na mięcie, pieprzu, owocach i drewnie. Są one nieco lżejsze od tych ciepłych, ciężkich, zimowych zapachów, jednak nadal pozostają one niezwykle męskie, kuszące i uwodzicielskie. To ważne, by dodawały nam aury tajemniczości – nawet jeśli chcemy, by było one lekkie, to muszą być podszyte dodatkową intrygującą nutą, np. geranium, czy też paczuli.

Zapachy z dodatkiem pobudzającej mięty


Niezwykle popularny i klasycznym zapachem jest ten inspirowany Hugo Boss. Zawiera on w sobie m.in. miętę pieprzową, grejpfruta, jabłko zielone, ale również lawendę. Te wyjątkowe połączenia sprawiają, że zapach ten wielu z nas bezpośrednio kojarzy się z wiosną. Podobnie jest zapachem One Million, którego również nuty obejmują miętę pieprzową.

Pieprzne, pikantne i wyraziste perfumy na wiosnę

Pieprzne zapachy wcale nie muszą być ciężkie! Są niezwykle interesujące także wiosną. Jednym z nich jest zapach inspirowany perfumami markowymi. Zawiera on w sobie czarny pieprz, imbir oraz limonkę i egzotyczne owoce. Ostrym, wartym uwagi zapachem jest też Sauvage. Znajdziesz w nim m.in. pieprz syczuański, karaibską bergamotkę, bursztyn, geranium oraz lawendę.


Owocowe orzeźwiające kompozycje zapachowe


Perfumy na wiosnę dla mężczyzn muszą zawierać w sobie choć trochę owocowych nut! To podstawa o tej porze roku. Dlatego też warto zwrócić uwagę na takie perfumy jak np. Black l’exces him. Ich zapach oparty jest na cytrynie, lawendzie i nutach owocowych. Jeśli chcesz znaleźć nieco cięższe, jednak nadal z nutami owocowymi perfumy, sprawdź Stronger with you.

Jak widać, pora roku w doborze zapachów ma znaczenie. Szczególnie jeśli chcemy być na czasie i jesteśmy miłośnikami unikalnych perfum. W tworzeniu kolekcji wyjątkowych kompozycji pomóc mogą nam zamienniki – dzięki nim możemy przetestować wiele zapachów naraz.