Nietypowe miejsca, które warto odwiedzić w Gdańsku

Jesteś w Gdańsku i szukasz nietypowych miejsc, z dala od turystów i pomnika Neptuna? Podpowiadamy, gdzie możesz się udać, aby zobaczyć miasto z zupełnie innej strony.

Obcuj ze sztuką i historią

W Gdańsku znajdziesz wiele galerii sztuki oraz muzeów, w których, dzięki różnorodnej tematyce wystaw, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli jesteś miłośnikiem średniowiecznego malarstwa, to spodoba Ci się Muzeum Narodowe, którego wystawa poświęcona jest w całości wytworom tej epoki oraz sztuce sakralnej. Fanom historii Gdańsk ma do zaoferowania Muzeum II Wojny Światowej, którego ekspozycja na pewno Cię zainteresuje. Jeżeli zaś chcesz zetknąć się z dziełami sztuki współczesnej – możesz udać się do Sztuki Wyboru lub Centrum Sztuki Współczesnej. Każde z wymienionych miejsc charakteryzuje się czymś innym, co sprawia, że wszystkie są unikatowe, a wizyta w nich na długo pozostaje w pamięci.

Przekonaj się do teatru

Sztuka teatralna w Gdańsku ma się dobrze – znajdziesz tu kilka teatrów, a każdy z nich ma do zaoferowania wiele ciekawych spektakli oraz wydarzeń. Na szczególną uwagę zasługuje Teatr Szekspirowski. Na tle innych wyróżnia się szczególnie tym, że na jego deskach możesz obejrzeć grupy teatralne z różnych zakątków zarówno Polski, jak i całej Europy. Słynie z organizowanych od wielu lat imprez cyklicznych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem – między innymi Festiwal Szekspirowski oraz Teatry Europy i Świata. Jeżeli nie uda Ci się trafić na żadne z tych wydarzeń, to Teatr Szekspirowski ma jeszcze więcej do zaoferowania. Może wybierzesz się na jeden z wielu spektakli improwizowanych? W tym miejscu organizowane są również wydarzenia muzyczne, a przekrój wykonawców jest ogromny. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie https://teatrszekspirowski.pl/.

Gdańsk to nie tylko zabytkowe kamienice i plaża – to tętniące życiem miasto, które ma wiele do zaoferowania. Jeżeli chcesz zapamiętać je na dłużej, wybieraj atrakcje, które pozwolą Ci na nowo zakochać się w tym mieście i sprawią, że będziesz tutaj wracać z przyjemnością.