Jak radzić sobie z przebarwieniami na twarzy po lecie?

Jak pozbyć się przebarwień?

Przebarwienia i plamy to problem, z którym boryka się spora część z nas, zwłaszcza po upalnym lecie. Jak możemy się ich pozbyć?

Przebarwienia najczęściej pojawiają się na twarzy, dekolcie i ramionach. Są one efektem nadmiernego miejscowego wytwarzania melaniny. Na szczęście, istnieje sprawdzony sposób na ich usunięcie.

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny CO2 to urządzenie umożliwiające bezpieczne usuwanie plam słonecznych oraz przebarwień. Dodatkowo, poprawia on elastyczność i napięcie skóry. Przy pomocy urządzenia laser wnika głęboko w tkankę skóry, pobudzając ją do regeneracji. Jego światło może docierać punktowo nawet do tkanki podskórnej. Jego zastosowanie stymuluje syntezę i odbudowę włókien kolagenowych. Wszystkie zmiany skórne, w tym przebarwienia, są wypychane do góry, co sprawia, że stają się one słabsze i płytsze, a z czasem mogą całkowicie zniknąć.

Bezpieczeństwo

Laser frakcyjny, mimo że wnika głęboko w skórę, nie stanowi zagrożenia dla tkanek zdrowych i niezmienionych. Prawdopodobieństwo wystąpienia blizn pozabiegowych jest tutaj znikome. Po zastosowaniu terapii możliwe jest jedynie pojawienie się rumienia i opuchlizny lub lekkie pieczenie, lecz objawy te znikają po kilku dniach.

Laser frakcyjny a znamiona

Laser frakcyjny można również wykorzystać do usuwa niewielkich znamion skórnych w tym tych, które występują jako efekt nadmiernej ekspozycji na słońce, lecz również włókniaków, kaszaków czy brodawek.