Jak dobrać biustonosz to kształtu piersi?

Kształt biustu a stanik

Odpowiednio dobrany biustonosz to podstawa każdej damskiej garderoby. Mimo że nie widać go pod ubraniem, w znaczący sposób wpływa na to, jak układają się nasze ubrania.

Jak pokazują statystyki, aż 80 procent Polek nosi źle dopasowany biustonosz. Jak dobrać stanik w zależności od tego, jaki jest kształt naszych piersi? Odpowiedź – poniżej.

Piersi smukłe

Są one cieńsze na górze i pełniejsze na dole. Sprawiają wrażenie dłuższych niż szerszych. Takiemu kształtowi najczęściej towarzyszy mniejszy rozmiar miseczki. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się staniki typu plunge z wkładką, która powiększy biust i uniesie go w górę.

Piersi w kształcie dzwonka

Są zbliżone do piersi smukłych, lecz nieco większe, z tendencją do lekkiego opadania. Zrezygnować powinno się tu z noszenia stanika typu bardotka, z którego piersi mogłyby się wylewać.

Piersi okrągłe

Są one pełne tak u góry, jak i na dole. W tym przypadku zastosowanie znajdzie większość dostępnych na rynku typów staników.

Kształt „wschód – zachód”

Cechą charakterystyczną takiego biustu są sutki skierowane w przeciwnych kierunkach lub piersi oddalające się od siebie optycznie. Jego posiadaczki zaopatrzyć powinny się w biustonosz typu t-shirt bra, który sprawi, że piersi będą skierowane do środka ciała. Dobrze sprawdzi się tu również stanik push-up.

Kształt „na boki”

Nieco zbliżony do kształtu „wschód – zachód”, lecz piersi są tu pełniejsze, a przestrzeń między nimi – większa. Najkorzystniej prezentować będą się one w staniku typu plunge, który podniesie biust do góry.

Piersi w kształcie łezki

Takie piersi są zaokrąglone, lecz w mniejszym stopniu na górze. W tym przypadku sprawdzi się każdy typ biustonosza.

Biust asymetryczny

To problem, z którym boryka się większość kobiet. By go wyeliminować, należy zaopatrzyć się w wymienną wkładkę, którą umieszcza się w jednej z miseczek.