Słowiański horoskop urodzeniowy

horoskop urodzeniowy

Słowiański horoskop urodzeniowy. Praktycznie każdy z nas zna swój znak Zodiaku. Jednak nie wiele z nas wie, że nasi słowiańscy przodkowie również mieli swój horoskop urodzeniowy. Sprawdź jaki znak według naszych rodzimych wierzeń jest Tobie przypisany i jakie przesłanie dla Ciebie niesie. 

Horoskop urodzeniowy – Słowiański horoskop urodzeniowy

Słowiański horoskop urodzeniowy charakteryzuje się tym, że klasyczne znaki Zodiaku są zastąpione słowiańskimi bóstwami, które zostały zapomniane w naszej obecnej kulturze. Wiadomo, że wierzenia Prasłowian były ściśle związane z przyrodą i siłami natury. Wierzyli w wielu bogów, którzy posiadali swoje atrybuty i do nich kierowali swe prośby w zależności od potrzeb i okoliczności. Nasza prakultura pomału odradza się z otchłani zapomnienia. Warto więc przypominać sobie nasze dawne tradycje i wierzenia oraz sprawdzić, czy być może zawierają jakieś dla nas jakieś ukryte mądrości i przesłania.

# Weles (31 styczeń – 21 marzec)

horoskop urodzeniowy

Urodzeni pod znakiem Welesa są osobami, które mają skłonności do ulegania zachciankom. Łatwo ulegają wszelkim pokusom i bywają rozrzutne, ale nie przywiązują się do tego, co materialne. Są to osoby pełne empatii, które optymistycznie patrzą na otaczający ich świat. Są także kreatywni i bardzo pomysłowi. Bywają silnymi indywidualistami – chodzą własnymi ścieżkami i nie tolerują nadzoru. Kiedy wpadają w tarapaty, zawsze wychodzą z nich obronną ręką. Porażka nie załamuje ich, natomiast motywuje do działania i opracowywania nowych strategii działania. W razie problemów zawsze mogą liczyć na grono prawdziwych przyjaciół, którzy wesprą ich w potrzebie i zawsze podadzą im pomocną dłoń. W miłości uchodzą za gorących kochanków, którzy doświadczyli wszystkich odcieni miłości – od zdrady, fascynacji, po wierność.

# Dziewanna (22 marzec – 16 kwiecień)

horoskop urodzeniowy

Osoby urodzone pod znakiem Dziewanny cechuje zamiłowanie do przyrody i natury. Często posiadają zdolności „magiczne”. Ich atutami jest urok osobisty, opiekuńczość oraz nieprzeciętne zdolności pedagogiczne. Mają potencjał do zostania świetnymi nauczycielami i opiekunami. Cechuje je dokładność i zwracanie uwagi nawet na drobne szczegóły. Swoją pracę zawsze wykonują rzetelnie i starannie. W miłości są stałe i wierne. Są to osoby bardzo rodzinne i kochające. Dla najbliższych i rodziny są zdolne do wszelkich poświęceń. Jednak często miewają problemy z kondycją fizyczną oraz zdrowiem, które wymagają ciągłej uwagi.

# Jarowit (17 kwiecień – 14 maj)

horoskop urodzeniowy

Urodzeni pod znakiem Jarowita cechuje przede wszystkim waleczność i pasja. Są bardzo pewni siebie i zawsze chcą postawić na swoim. Cechuje je żywiołowość – najpierw coś powiedzą, a potem dopiero pomyślą. Mają silne cechy przywódcze i gorący temperament. Bywają uparci i nie lubią się podporządkowywać. Świetnie sprawdzają się na kierowniczych stanowiskach. Kochają życie i silnie wierzą w dobro. Jednak w miłości, mimo iż pragną stabilizacji, nie potrafią jej utrzymać.

# Lela (15 maj – 2 czerwiec)

horoskop urodzeniowy

Osoby urodzone pod patronatem Leli, cenią sobie wolność i niezależność. Są odważne i bardzo żywiołowe. Nienawidzą rutyny. Mają świetnie rozwiniętą intuicję i wyobraźnię, która czasami może być zbyt wybujała. Są osobami, które cechuje dwubiegunowość – z jednej strony są spokojne, cierpliwe, uczciwe i chętnie służą pomocą, z drugiej – bywają egocentryczni, nerwowi, impulsywni i bardzo nieprzewidywalni. Ogólnie są osobami z dużym poczuciem humoru i gorącym sercem. Dlatego cieszą się dużym powodzeniem i są świetnymi kompanami do towarzystwa. W pracy cechuje je pomysłowość, jednak ciężko im się skupić na jednej rzeczy przez dłuższy czas. W miłości nie tolerują zdrady i niestałości. Są gorącymi kochankami, którzy nie lubią rutyny i lubią eksperymentować.

# Kostroma (3 czerwiec – 12 czerwiec)

horoskop urodzeniowy

Osoby urodzone pod przewodnictwem Kostromy są często doświadczane przez los. Dość często przytrafiają się im dziwne wypadki lub tragiczne sytuacje. Tak jakby prześladował ich pech lub ciążyło nad nimi jakieś fatum. Jednak są to osoby, które mają w sobie dużą radość i ciekawość życia. Umieją cieszyć się z tego, co mają i potrafią żyć w „TU i TERAZ”. Posiadają także wiele talentów. Są elokwentne i praktyczne. Często występują u nich zdolności twórcze i literackie. Poświęcają się dla osób, które kochają. Zawierają przyjaźnie na całe życie. Późno decydują się na założenie rodziny, ale często mogą pochwalić się sporą gromadką dzieci. W życiu muszą uważać na fałszywych ludzi, którzy mają wobec nich nieszczere intencje, ponieważ będą oni próbowali wykorzystać hojność i dobroć Kostromy.

# Dodola (13 czerwiec – 6 lipiec)

horoskop urodzeniowy

Osoby urodzone pod znakiem Dodoli cechuje młodzieńczy zapał i energia, ale i lenistwo oraz naiwność. Wiedzą jak celebrować każdą chwilę w swoim życiu – delektować się nią. Często bywają nieodpowiedzialni. Uwielbiają odpoczywać, a pracę lubią tylko taką, która jest lekka i przyjemna. Całkowicie zawierzają swoje życie przeznaczeniu i bardzo często przynosi im to bardzo dobre rezultaty. Jednak liczą także na to, że osiągną sukces bez żadnego wysiłku. Można jednak o nich powiedzieć, że są „w czepku urodzeni” – mają życiowego „farta”. Jeżeli chodzi o sprawy rodzinne i miłosne – to układa im się różnie, ponieważ często mają do nich bardzo liberalne nastawienie – wolność i swoboda.

# Kupało (przesilenie letnie – 21 lub 22 czerwiec)

horoskop urodzeniowy

Osoby urodzone w tym wyjątkowym czasie cechuje czułość, delikatność i romantyczność. Posiadają bogate wnętrze i łatwo nawiązują znajomości. Mają wielki dar do przekonywania innych do swoich racji. Są bardzo pracowici, lojalni i oddani. Obierając sobie cel, będą do niego dążyć za wszelką cenę. Ich wadą jest to, że za bardzo przywiązują się do dóbr materialnych. Rodzina i najbliżsi nie są u nich na pierwszym miejscu, ale umieją się o nich zatroszczyć.

# Łada (7 lipiec – 1 sierpień)

Osoby urodzone pod przewodnictwem Łady cechuje wrażliwość i całkowite oddawanie się temu co jest piękne i wzniosłe. Kochają sztukę i przebywanie na łonie natury. Są głęboko uduchowione. Mają kreatywną wyobraźnię. Bywają jednak zmienne i kapryśne, a także bardzo zadufane w sobie. Są pracowite, ale mogą mieć problemy z podejmowaniem decyzji. Jednak to, czego się podejmą, zawsze im wychodzi. Sprzyja im dobra passa. Często stają się wytrawnymi fachowcami w swojej dziedzinie. Nie dążą jednak do osiągnięcia dóbr materialnych za wszelką cenę. Cieszą się powodzeniem w życiu rodzinnym. W miłości, jak już się na nią zdecydują – to na zawsze.

# Perun (2 sierpień – 28 sierpień)

horoskop urodzeniowy

Osoby urodzone pod patronatem Peruna są władcze i waleczne. Wiedzą jak bronić swojego zdania. Umieją doceniać uroki życia. Są ambitni i łatwo im podejmować decyzje, jednak często mają problem z dostosowywaniem się do nagłych sytuacji. Mimo to nie załamują się i nie poddają w obliczu pojawiających się przeciwności. Mają silne poczucie sprawiedliwości i uczciwości. Są wytrwali i gotowi na ciężką pracę. Spełniają się jednak na stanowiskach kierowniczych. Są także bardzo opiekuńczy i romantyczni. Kochają mocno i szczerze. Kochają dzieci, a życie rodzinne jest dla nich bardzo ważne, jak i nie najważniejsze.

# Żywa (29 sierpień – 13 wrzesień)

Urodzonych w tym znaku cechuje życzliwość, skromność i gościnność. Cieszą się z małych rzeczy. Mają łagodne usposobienie. Są cierpliwe, łagodne, dyskretne i bardzo tolerancyjne. Cenią sobie ciszę, spokój i harmonię. Nie lubią zalegających spraw i konfliktów – posiadają zdolność do ich rozwiązywania. Źle znoszą zmiany i często bywają pesymistami. Są także konserwatystami i mają trudności z wyrażaniem swoich uczuć. Cechuje je także zbytnia ostrożność i nieufność. Jednak zawsze kochają szczerze. Są bardzo sumienni, a wszystkie ich działania cechuje wielka precyzja wykonania. Mają tendencję do pracoholizmu. Skrupulatnie dysponują swoimi finansami, dzięki czemu zawsze są przygotowani na „czarną godzinę”.

# Mokosz (14 wrzesień – 27 wrzesień)

horoskop urodzeniowy

Urodzeni pod znakiem Mokoszy są bardzo poukładani i przewidywalni. Cechuje ich duża samodyscyplina. Są bardzo sumienni, spokojni, a także skromni. Bywają fatalistami. Cenią sobie domowe zacisze. Są bardzo skrupulatni w swojej pracy. Nie lubią się zapożyczać, a rachunki płacą zawsze przed upływem terminu. Muszą jednak uważać, bo ludzie mogą chcieć wykorzystywać ich w pracy. Miłość i życie rodzinne układa się im dobrze – są dla nich świętością. Jednak w związkach mają tendencję do marudzenia, dominacji i ustawiania swoich partnerów.

# Swarożyc (28 wrzesień – 15 październik)

horoskop urodzeniowy

Osoby urodzone pod patronatem Swarożyca są osobami, które mają wpływ na rozwój naszej kultury i nauki. Mają umiejętność dostrzegania i odkrywania piękna we wszystkim. Są racjonalistami i cieszą się dużym szacunkiem. Są także wszechstronnie uzdolnione i bardzo kreatywne. Mają duży potencjał do nauczania. Nie boją się zmian i nowych wyzwań. Pieniądze nie przedstawiają dla nich żadnej wartości, są jedynie narzędziem do osiągania celów. W miłości są ostrożni i dość nieufni. Bardzo długo szukają idealnego partnera, który sprosta ich nie raz bardzo wygórowanym wymaganiom. Bywają zazdrośni, a nawet zaborczy.

# Marzanna (16 październik – 8 listopad)

horoskop urodzeniowy

Osoby spod znaku Marzanny są zdyscyplinowane, cierpliwe i bardzo uparte. Są niezwykle wytrwałe w swoich działaniach i nie ulegają niepokojowi, czy złości, jeżeli osiągnięcie ich celu rozciąga się w czasie – wiedzą, że i tak dopną swego. Są bezkompromisowe, ale muszą uważać, bo niekontrolowana bezkompromisowość może przerodzić się u nich w mściwość, bezwzględność, a nawet skłonność do manipulacji. Są silnymi indywidualistami, którym ciężko pracuje się w grupie. Są bardzo wymagające i bywają sknerami – każdy wydatek to dla nich kara. W związkach i miłości są trudne – traktują je jako formę walki. Są manipulatorami, którzy chcą mieć wszystko pod kontrolą.

# Siemargł (9 listopad – 28 listopad)

horoskop urodzeniowy

Urodzonych pod przewodnictwem Siemargła cechuje aktywność i pewność siebie, a także bardzo wojowniczy i buntowniczy charakter. Mają silną potrzebę walki o sprawiedliwość i przestrzeganie zasad moralnych. Są optymistami, których cechuje zbytnia spontaniczność. Bywają niepokorni. Bardzo ważna jest dla nich duchowość i uczciwość. Ciężką pracą osiągają bogactwo. W pracy zawsze dbają o swoich podwładnych. Świetnie nadają się do polityki. W miłości zawsze są wierni i uczciwi. Swoich partnerów obdarzają prawdziwą, głęboką miłością i namiętnością.

Żmij (29 listopad – 23 grudzień)

horoskop urodzeniowy

Osoby urodzone pod znakiem Żmija, muszą wszystko osiągać w swoim życiu poprzez ciężką pracę i niejednokrotne wyrzeczenia. Nic nie przychodzi im łatwo. Są jednak mądre i wrażliwe. Czasami bywają pesymistami i mogą mieć trudny charakter. Mają duże umiejętności przywódcze oraz zdolności językowe i literackie. Są ambitne i bardzo odpowiedzialne. Pracują dużo i nieraz bardzo ciężko, ale nie traktują tego jako kary. Jednak nie są osobami skłonnymi do gromadzenia dóbr materialnych. Wolą żyć skromnie, z dnia na dzień, a jednak bardzo często otoczone są dobrobytem. Miewają trudności w kontaktach z innymi, jednak nie potrafią żyć w samotności. Zdarza się, że z powodu ich charakteru, często zmieniają swoich partnerów.

# Czarnobóg (24 grudzień – 30 styczeń)

horoskop urodzeniowy

Osoby urodzone pod patronatem Czarnoboga są nieustraszone i waleczne. Nigdy nie oglądają się za siebie – uparcie prą do przodu. Są bardzo wytrwałe w dążeniu do swoich celów i pragnień. Zarażają innych swoim optymizmem i chęcią do działania. Wiedzą jak przewodzić grupie. Cechuje je umiejętność perspektywicznego postrzegania rzeczywistości. Posiadają także świetną intuicję oraz wspaniale rozwiniętą wyobraźnię. Ich wadą jest to, że bardzo często za dużo wymagają od siebie i innych. Są bardzo praktyczne. Nie przepadają za niespodziankami i spontanicznymi działaniami. W miłości są wierne i stabilne. Jak kogoś pokochają, to już na zawsze.

 

Jesteśmy ciekawi, czy słowiański horoskop urodzeniowy, pokrywa się z Twoimi prawdziwymi cechami? Podziel się tym z nami w komentarzu.

Najlepsze życzenia urodzinowe dla kolegi